Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Педагогіка arrow Методика викладання у вищій школі
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Система вищої освіти у Великобританії

Система вищої освіта в Англії - одна із самих багатовікових у Європі. Оксфордський і Кембриджський університети функціонують з початку XIII століття. До початку XX століття система англійської освіти була представлена десятком університетів з дуже невеликою кількістю студентів. У XX ст. було відкрито близько З0 університетів і майже 800 ВНЗ усіх типів (коледжів і технологічних інститутів, політехнічних інститутів, педагогічних коледжів, що діють і сьогодні) із платним навчанням.

Тільки в Англії більшість студентів одержує допомогу від держави й місцевих органів. Усі ВНЗ Англії державні, структура їх є більш уніфікованою, ніж у США. Основною одиницею системи вищої освіти є коледж (самостійний ВН8 або частина університету), розділений на факультети й кафедри.

Англійські університети завдяки багатовіковим традиціям зберегли (теоретично) незалежність від виконавчої влади й підлеглі лише парламенту. Університет очолює канцлер, призначений для церемоній.

Центральний уряд не управляє школами або коледжами, не наймає вчителів, не рекомендує підручників або програм. У нього дві важливі функції: установлювати "мінімальні стандарти" діяльності навчальних закладів і контролювати фінансові справи. Практично управлінням справами зайнята місцева влада. Вона відповідальна перед державним секретарем; крім того, вищі навчальні заклади можуть перевірятися королівськими інспекторами, які безпосередньо підлеглі державному секретареві.

В англійських вищих навчальних закладах строк навчання за більшістю спеціальностей менше, ніж у вищих навчальних закладах освіти США й має більш вузький профіль підготовки. Термін навчання становить три роки, - як в університетах, так і в спеціалізованих коледжах. Тривалість навчального року, завантаженість аудиторними заняттями (не більше 16 годин на тиждень) - приблизно така ж, як у США, так само дозволене вільне відвідування лекцій. Якщо в США на загальнонаукову підготовку приділяється практично два роки, а загальний строк навчання - чотири роки, то трирічний строк навчання в Англії не може забезпечити підготовку повноцінного фахівця. Не передбаченим є також проведення виробничої практики, незначною є кількість дисциплін для вивчення за вибором.

Система вчених ступенів у Великобританії така ж, як і в США, оскільки американці у свій час запозичили англійську систему (бакалавр, магістр, доктор). Іноді, прослухавши курс в одному ВНЗ, студенти здають іспит на бакалавра в іншому.

В англійських ВНЗ немає єдиних правил прийому. Одержавши середню освіту, абітурієнт проходить співбесіду й тільки потім вирішується, чи буде він здавати екзамени з 3-4 предметів. Співбесіда повинна виявити обдарованість і мотивацію майбутнього студента, а також його соціальне обличчя (систему ціннісних орієнтацій).

Основними видами занять вважаються лекції й семінари. Останнім часом у процесі навчання частіше застосовуються технічні засоби, рольові ігри, мікровикладання та ін. Традиційно важливими є заняття студентів з персонально закріпленими за ними викладачами. Такі заняття створюють міцний контакт між студентами та викладачами.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші