Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
 
Головна arrow Релігієзнавство arrow Релігієзнавство
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Релігійні системи Індії

Ведизм

"Природу наслідують усі істоти, навіщо примушувати її? Згідно власної природи діє і мудрець".

Бхагават -Гіта

Уже в III тис. до н. е. Індія мала розвинену цивілізацію. Люди займалися зрошувальним землеробством та скотарством, використовували знаряддя праці з бронзи. Населення сповідувало первісні племінні релігії. У II пол. II тис. до н. е. в Індії з'явилися племена кочівників-скотарів – аріїв; вони принесли з собою ведичну релігію, основою якої був масив релігійних текстів – Веди (санскр. веда – знання).

Формувався цей релігійний цикл упродовж 1000 років – приблизно з 1500 до 500 р.р. до н.е. Веди складаються з чотирьох основних збірок священних поетичних текстів – самхитіе: Рігведа (книга гімнів, яких понад 1000), Самаведа (книга пісень), Яджурведа (книга жертовних формул-заклинань), Атхарваведа (книга магічних заклинань).

Священні тексти певного мірою відтворюють індійську міфологію – в них вона не постає цілісною. Про багатьох персонажів та найважливіші події повідомляються в різних гімнах достатньо суперечливі дані. Але все ж вона створює уявлення про виникнення світу та богів. Найпершим з них був деміург Праджапаті, який з частин тіла Пуруші (Світової душі) створив усе суще, зокрема – Maнy, що став прабатьком усіх людей.

У ведизмі склалась ієрархічна система богів та напівбогів, які уособлюють сили та явища природи (Індра, Агні, Сур'я, Мітра, Варуна тощо). Всього в Рігведі згадано біля 3000 богів. Ведична релігія за характером обрядова; основний ритуал в нійжертвопринесення. Ця релігія не знає храмів, святилищ, жрецтва, зображення богів.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші