Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Релігієзнавство arrow Релігієзнавство
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Великі дванадесяті свята

Нерухомі

Різдво Пресвятої Богородиці 8 (21) вересня. Ця подія – народження Діви Марії – описується у "протоєвангелії Іакова", створеному в II ст. Мала Пречиста, як звуть це свято в Україні, починає святкуватися з IV – V ст.; воно пов'язується з давніми землеробськими осінніми святами на завершенням збирання урожаю.

Воздвижения Хреста Господнього – 14 (27) вересня. Здвиження – одне з найважливіших свят, що відзначає культ хреста – символа християнської віри. За переказом церкви, римський імператор Константин Великий перед однією з найбільших своїх битв мав чудесне видіння: на небі з'явився осяяний хрест із написом: "Ним перемагай!" У битві він одержав перемогу і з того часу увірував у чудодійну силу хреста. Тим часом, матір'ю імператора, – Оленою було знайдено Хрест, на якому був розп'ятий Христос. Частки того чудодійного Хреста розійшлись згодом по всьому світу. Церква урочисто відзначає це свято. Напередодні на нічній Божій службі виносять прикрашений квітками хрест і покладають його на аналої храму. Ця церемонія супроводжується церковними дзвонами та піснеспівами.

Введення Пресвятої Богородиці в храм – 21 листопада (4 грудня). Це свято, згідно з ученням християнської церкви, пов'язане з передачею трирічної Марії на виховання до Єрусалимського храму. Вона була присвячена служінню Богові згідно обітниці, що дали її батьки.

Різдво Христове – 25 грудня (7 січня). Це одне з головних свят християнства. Його витоки сягають первісних культових дійств. 25 грудня святкувалось народження стародавнього іранського бога Митри. Саме з цією датою було пов'язане свято Різдва Христового, що виникло в Римі у IV ст. З ним поєдналось багато народних звичаїв і обрядів – розваг, дитячих забав. На Різдво для дітей прикрашали ялинку – звичай, який, як вважається, прийшов з Німеччини. Святкування триває усі Святки (дні після Різдва до Хрещення), що супроводжується співом колядок, ворожінням, рядженням та іншими обрядами, які поєднують язичницькі і християнські традиції.

Хрещення Господнє або Богоявления – 6 (19) січня. Це свято було проголошене в пам'ять хрещення Ісуса Христа в річці Іордан. Святкували Богоявления (Епіфанію) ще у Стародавньому Єгипті. Перші християни Різдво і Богоявления святкували разом. Поділ цих свят відбувся лише наприкінці IV – на початку V ст. Свято хрещення завжди було дуже урочистим. Головний його обряд – освячення води; звідси й назва – Водохреща. Воду святили в церкві і в ополонках. До ополонки рушав хресний хід, в якому брали участь духовенство і всі віруючі, служили урочисті молебні.

Стрітення Господнє – 2 (15) лютого. Це свято символізує, як свідчать богослови, представлення батьками Ісуса Христа – свого немовляти – Богові. Ця зустріч відбулася нібито в Єрусалимському храмі на сороковий день після Різдва Христового.

Благовіщення – 25 березня (1 квітня). Свято, в основу якого покладено міф про одержання Марією "благої вісті" від архангела Гавриїла, що вона народить дитину від Святого Духа. На Русі воно пов'язувалося з початком польових робіт та піклуваннями про майбутній урожай.

Преображення Господнє (Спас) – 6 (19) серпня. Це свято з'явилося на Сході Римської імперії приблизно у V – VII ст. В основу святкування покладено євангельську розповідь про чудесне перетворення Христа, коли Він привів групу своїх учнів на гору Фавор і під час молитви "преобразився": „обличчя Його, як те сонце, засяяло, а одежа Його стала біла, як світло" (Мт.17,2), а голос з небес підтвердив Його божественне походження. У цей день святили яблука, виноград, інші фрукти; звідси назва свята – "яблучний Спас".

Успіня Пресвятої Богородиці – 15 (28) серпня. Відоме приблизно з кінця VI ст. і пов'язане з переказами про дивовижне вознесіння Богоматері після її смерті. На Русі свято Першої Пречистої злилося з давньослов'янським язичницьким святом збирання врожаю і принесення хліба та плодів у жертву духам за "сприяння врожаю".

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші