Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Релігієзнавство arrow Релігієзнавство
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Православні пости, інші традиції релігійного життя

Пости. Піст, як і свято, відіграє у релігійному житті дуже важливу роль: це спосіб очищення посиленими молитвами, прохання, вияв трауру. Піст, поряд з молитвою і милостинею, є одним з найважливіших дійств, що виражають перед Богом упокорення, надію і любов людини. Православна церква відрізняється особливим вшануванням постів – у церковному календарі ними зайнято близько 200 днів. Існують багатоденні і одноденні пости.

До одноденних належать: середа і п'ятниця кожного тижня (на спомин зради Христа Іудою і на спомин страждання і смерті Христової); день Усікновення голови Іоана Хрестителя; день Воздвижения Христа Господнього; Святий вечір напередодні Хрещення Господнього.

Багатоденних постів чотири. Найважливіший з них – Великий піст. Він складається з Чотиридесятниці, на спомин сорокаденного посту Господа Ісуса Христа в пустелі й Страсного тижня, на спомин останніх подій з Його земного життя. Таким чином, Великий піст становить сім тижнів перед Пасхою. Далі йдуть пости: Різдвяний (або Пилипівка) – з 15 (28) листопада до Різдва, тобто сорок днів; Успенський (або Спасівка) – 1 (14) серпня до Успіння, тобто два тижні; Апостольський (або Петрівка) розпочинається через тиждень після Трійці і до дня ап. Петра і Павла, тобто триває від восьми днів до шести тижнів, залежно від дня Пасхи. Крім великих свят, християнська церква відзначає дні, присвячені пам'яті святих, знаменних подій, а також уславлення ікон. Культ святих і мучеників є важливою рисою християнства.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші