Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Соціологія arrow Соціально-психологічний тренінг і маніпуляція
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Вправа "Стоп-кадр"

[1]

Мета: відпрацювати навики експресії.

Хід вправи. Учасники вільно пересуваються по аудиторії. За командою тренера усі зупиняються і за допомогою мімки і пантоміми демонструють те слово, яке називає ведучий ("минуле", "кохання", "ненависть", "дитинство", "мрія"). Потім відбувається процес обговорення.

Психологічний коментар: відпрацювання навиків експресії, навчитися виражати свої почуття та зрозуміти як між собою повязані почуття та емоції[2].

Вправа "Побажання"

Мета: підвищити рівень самооцінки.

Хід вправи. Учасникам потрібно повернутись до свого сусіда праворуч, назвати одну з позитивних рис його характеру та побажати чогось гарного: міцного здоров'я, доброго настрою.

Психологічний коментар: підвищення рівня самооцінки та можливість зробити людині приємне[3].

Вправа "Лагідне ім'я"

Згадайте і запишіть, якими лагідними іменами вас називали ваші рідні, близькі вам люди, знайомі.

Задумайтесь, хто і в яких випадках це робить частіше? Коли від вас щось потрібно? Коли до вас звертаються з черговим проханням? Коли у вашого співбесідника просто хороший настрій? Які почуття у вас виникають, коли до вас звертаються саме так? Що вам хочеться зробити і сказати у відповідь на хороші слова? Чи робите ви це? Якщо ні, то чому? Що заважає вам проявити теплі почуття вдячності?

А тепер згадайте і запишіть, кого і коли ви називаєте лагідно. Що ви відчуваєте при цьому самі? А люди, до яких ви звертаєтесь, як вони реагують на ваше лагідне звертання?

Психологічний коментарій: завдання стимулює емоційне розкриття учасників, оскільки воно звернуто до самих приємних хвилин життя.

  • [1] Зайцева Т. В. Теория психологического тренинга. Психологический тренинг как инсірумеиіильное действие [Текст] / Т. В. Зайцева. – М.: Смысл, 2002. – 116 с.
  • [2] Соціально-психологічний супровід навчально-виховного процесу професійно-технічних навчальних закладів (з досвіду роботи психологічної служби ПТНЗ Чернігівської області) . методичний збірник; упорядник С. В. Поклад. – Чернігів, 2009. – 85 с.
  • [3] Соловйова О.П. Корекційно-розвивальна програма "Розвиваємо креативність: усвідомлення та реалізація нових можливостей" / О. П. Соловйова. – Чернігів, 2008. – 78 с.
 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші