Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Педагогіка arrow Курс лекцій з фізичного виховання
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Політика, ідеологія та релігія

З розвитком суспільства фізичне виховання набуває нових якісних рис, стає соціальним явищем, яке набуває освітнього, оздоровчого та виховного значення і його намагаються використовувати правлячі кола у політичних та релігійних цілях.

У колишньому СРСР комуністична партія, як правляча на той період, декларувала права людини на працю, відпочинок та заняття фізичною культурою і спортом. Фізична культура і спорт розглядалися як елемент культури комуністичного суспільства, який сприяє становленню нової особистості в умовах комунізму та залученню до соціалістичних стандартів комуністичного суспільства. До складу цих стандартів входили вимоги тоталітарної держави: підготувати себе до праці та захисту держави.

Згідно з Основним Законом фізкультурні і спортивні організації отримували конституційні права участі у вирішенні державних, суспільних, політичних, ідеологічних питань та контролю за членами їхніх колективів.

Проте не тільки політичні партії використовують фізичну культуру і спорт для досягнення своєї мети. Перевагу протестантської та католицької релігії намагаються довести деякі дослідники за допомогою спорту.

Так, підраховуючи кількість володарів олімпійських медалей до 1960 р., дослідники свідчать, що понад 50 % переможців були протестантами, у той час як їхня частка у світовому населенні усього 8,0 %. Проведене дослідження за участю молодих західнонімецьких спортсменів виявило переважну більшість протестантів, особливо у індивідуальних видах спорту. У командних видах католики досить часто досягають успіхів, що пов'язано з тим, що у католицизмі високе місце належить цінності колективізму.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші