Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Педагогіка arrow Курс лекцій з фізичного виховання
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Сексуальне здоров'я

Все, що біологічно, природно, те не підлягає моральному осуду. У питаннях сексуальних відносин повинно враховуватись питання любові: тільки вона надає право на фізичну близькість, і така близькість не підлягає моральному осуду. Проституція як вид фізичної близькості, в основі якої лежать розуміння економічного порядку, біологічна примха або моральна розбещеність, підлягає моральному осуду. Одержання оргазму – вищої біологічної винагороди, виробленого еволюцією живої природи, – природно і нормально в нашому житті. З 10 статевих актів приблизно один закінчується заплідненням (вагітністю). З цього починається нове життя. Аборт – це вбивство, що може бути виправдано тільки станом здоров'я жінки (фізичного чи психічного) або якщо вагітність викликана актом насильства. Дитина повинна бути бажаною – це запорука її фізичного і психічного здоров'я. Кожна вагітна жінка повинна знати, що навіть думка про небажаність вагітності відбивається негативно на плід. Якомога раніше мати і батько повинні почати розмовляти з майбутньою своєю дитиною, співати йому пісеньки і навіть дати можливість слухати спокійну і мелодійну музику.

Гарним порадником з ембріональної психології може слугувати книга французького педагога Андре Бертина „Виховання в утробі матері, або розповідь про упущені можливості”.

Маленький ембріон, без сумніву, здатний реагувати на внутрішні зміни і по-своєму сприймати усе, що відбувається в зовнішньому світі.

Можна сформулювати десять принципів пренатальної педагогіки. Ці заповіді такі:

Перша – не чекайте години фізичної появи дитини на світ. Вона вже є, вона росте, дихає, у неї є маленьке серце, мозок, вона ваша, любіть її, бережіть, будьте її заступником, говоріть про це вашій дитині.

Друга – не шкодуйте часу на спілкування з вашим маленьким другом, розмовляйте з ним, частіше погладжуйте животик мами дитини, і що дивно – тільки народившись, почувши голос батька, дитина починає посміхатися, приємно гримасувати, вона радіє цьому голосу.

Третя – ставтеся з ніжністю та увагою до своєї дружини, що готується стати матір'ю, тому що її тривоги, хвилювання, образи можуть вплинути на фізичний і психічний стан здоров'я дитини.

Четверта – тіло матері – це перший човен життя, перша колиска, де закладається нове життя, де вже починають формуватися задатки майбутньої людини; відгородіть дитину від горя й образ – їх вистачить ще в її житті і після народження.

П'ята – жінка повинна відмовитися від шкідливих звичок, виключити цигарки, спритні напої, гостру їжу з раціону, тому що харчування закладає матеріальну основу здоров'я майбутньої дитини.

Шоста – майбутня мати повинна по можливості уникати стресів, надмірного хвилювання, не давати волі негативним емоціям, і навіть вилучити зі свого життя цього періоду всі страхи, ревнощі, злість, гнів; все це наносить непоправну шкоду дитині і його психіці, що формується; всі повинні охороняти психічний спокій матері і її майбутньої дитини; майбутня мама повинна собі говорити: у мене немає щиросердечних болів, є тільки щиросердечна радість.

Сьома – батько і мати люблять своє майбутнє дитя, тому що ця любов – могутній чинник захисту здоров'я дитини, здатний прикрити плід від шкідливих впливів навіть у дуже важких ситуаціях.

Восьма – будемо пам'ятати про те, що музика, спів поезія, мистецтво, живопис оптимістичного і радісного змісту, яскравих кольорів веселки, радісних облич людей, гумор, сміх, веселі розповіді, спілкування з природою, рослинами і птахами, улюбленим собакою чи кішкою тощо – все це дарує матері радість спілкування з живим, почуття внутрішньої волі, що впливають по мовних, енергетичних і інформаційних каналах на плід матері, заряджають його речовиною, енергією та інформацією, приносять йому відчуття спокою, комфорту і радості.

Дев'ята – досвід багатьох поколінь показав, хоча сучасна наука ще не знає всіх механізмів, як це відбувається, що якщо мати думає про ті якості, котрі вона хотіла б бачити в дитині, направляє думки на такі людські риси характеру, як доброта, краса, чесність, чемність, працьовитість, якщо мама як би сама собі розповідає мудрі народні казки, билини (от чи знають їх молоді мами), то плід сприймає інформацію своїми клітинами і записує її на все життя, своїм духовним світом мати (їй допомагає й батько!) створює духовний світ майбутньої дитини.

Десята – розмовляйте щодня зі своєю майбутньою дитиною про все, що відбувається навколо вас, давайте оцінку, вселяйте надію на неминучу перемогу добра над злом – і мама з батьком можуть бути майже напевне переконані, що в них народиться здорова, розумна, спокійна, сильна, витривала, любляча батьків дитина.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші