Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Педагогіка arrow Курс лекцій з фізичного виховання
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Спокуса: тютюнопаління та здоров'я

Про шкоду паління сказано багато, але проблема профілактики паління залишається актуальною. Річ в тім, що причиною виникнення багатьох хронічних інфекційних захворювань є паління. Наприклад, поява в населення злоякісних новоутворень у 30,0 % випадків обумовлено палінням. На думку лікарів, тільки шляхом викорінювання паління можна запобігти 15,0-20,0 % усіх смертей від злоякісних пухлин у світі.

Негативні впливи паління на організм людини пов'язані з тим, що в тютюновому димі міститься більше 50 хімічних речовин, небезпечних для здоров'я людини. Найбільш шкідливими для організму людини вважаються: бензопірен, нікотин, окис вуглецю (чадний газ), радіоактивний полоній – 210, а також висока температура тютюнового диму. Хоча дим від однієї сигарети містить ці речовини в невеликій концентрації, варто пам'ятати, що за добу курцем випалюється від 10 до 40 сигарет. А в рік це складає від 3500 до 14500 штук!

Крім того, у курців різко підвищується частота захворювань дихальних шляхів – кількість випадків смерті від цих хвороб серед курців у 5 разів більш, ніж серед тих хто не палить.

Доведено, що сам курець поглинає лише 25,0 % шкідливих речовин, що утримуються в сигареті, 5,0 % залишається у недопалку, 20,0 % згорає, а 50,0 % попадає в повітря. Ось чому в кімнаті або машині люди, які не палять, вдихають смолисті речовини, нікотин, чадний газ так само, як і самі курці. Таким чином, дим, що вдихається курцями, впливає і на організм тих, хто не палить, але знаходиться поруч.

Отрути тютюнового диму особливо шкідливі маленьким дітям, підліткам. Зростаючий організм набагато чутливі ший до тютюнового диму, ніж організм дорослих. У напаленій кімнаті діти погано сплять, стають неспокійними, примхливими, втрачають апетит.

Чадний газ, що надходить до легенів, легко з'єднується з гемоглобіном крові, внаслідок чого кров менше насичується киснем, в результаті тканини організму гірше забезпечуються поживними речовинами.

Тютюновий дим затримує ультрафіолетові промені, необхідні для нормального розвитку дитини. Він подразнює слизову оболонку гортані, трахеї, бронхів, і тому батьки, які палять, частіше хворіють простудними захворюваннями.

Піл впливом вдихуваного тютюнового диму у жінок. Які годують маля, виробляється менше молока. Шкідливі речовини здатні затримуватись в молоці, що може позначитися на фізичному і розумовому розвитку дитини.

Таким чином, вплив паління на захворюваність і смертність очевидний: курці частіше хворіють на рак легенів та інших органів, страждають хворобами серцево-судинної системи, в тому числі інфарктом міокарда.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси