Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Педагогіка arrow Курс лекцій з фізичного виховання
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Лекція 6. Вплив фізичної культури та спорту на вдосконалення лідерських якостей студентської молоді

План

1. Студентський спортивний рух.

1.1. Міжнародний студентський спортивний рух.

1.2. Всеукраїнський студентський спортивний рух.

1.3. Спортивні змагання міського та районного рівня.

2. Виховання лідерських якостей у студентів засобами фізичної культури та спорту.

2.1. Риси особистості студента-лідера.

2.2. Агресивність.

2.3. Інтелектуальний рівень.

2.4. Твердість характеру.

2.5. Тривожність.

2.6. Впевненість в собі в ситуаціях міжособистісного спілкування.

2.7. Турбота про свою зовнішність і здоров'я.

2.8. Авторитарність.

2.9. Прагнення щодо досягнення певної мети.

2.10. Емоційна стійкість та самоконтроль.

2.11. Екстраверсія та інтроверсія.

3. Мотивація занять фізичного вдосконалення.

3.1. Джерела мотивації.

3.2. Вимір мотивів.

3.3. Формування поведінки студента-лідера засобами заохочення.

3.4. Мотивації, що стимулюють студента-лідера.

3.5. Поривання до стресу і подолання його.

3.6. Поривання до самовдосконалення.

3.7. Потреба бути частиною колективу.

3.8. Намагання бути мужнім.

3.9. Формування характеру.

4. Соціальні параметри під час занять фізичного виховання та спорту.

4.1. Характеристика лідерства.

4.2. Ситуаційна природа лідерства.

4.3. Сприйняття студентами студента-лідера як лідера.

Студентський спортивний рух.

Сучасна демографічна ситуація в України, зростання рівня захворюваності населення, відставання українців за показниками тривалості життя порівняно з населенням провідних країн світу зумовлюють необхідність першочергового вирішення проблем зміцнення здоров'я людини як найвищої соціальної цінності. За таких умов особливу роль відіграє формування здорового способу життя, важливим чинником якого є рухова активність.

На жаль приходиться констатувати, що за усієї безлічі наукових розробок і великої кількості проведених досліджень їх результати, висновки і рекомендації фактично не знайшли відображення у змісті програм, навчальних планів та кваліфікаційних характеристик педагогічних і галузевих вищих навчальних закладів, не послужили поштовхом до радикального перегляду діючої практики підготовки фахівців народного господарства, не призвели до створення єдиної і чіткої системи „вищий навчальний заклад – школа – сім'я”, в рамках якої вдалося б забезпечити приємственність і взаємодія складових у такій важливій і спільній справі оздоровлення нації. Настав час істини: здоровий спосіб життя – це нова психологія людини третього тисячоліття, саме тому сутність і функції здорового способу життя відрізняються від традиційних уявлень про здоров'я індивіду. Забезпечити його може тільки сама людина.

У минулому питаннями вдосконалення природи людини займалась релігія, і в будь-якому відгалуженню можна виявити достатньо відпрацьовану систему психічного і духовного зростання. На жаль, у сучасному світі людині стало чужим поняття вдосконалення. Втрачено і розуміння того, що саморозвиток, зростання власної особистості – це допомога не тільки собі, але й оточуючим („Спаси себе – і навколо тебе спасуться тисячі!”). Оскільки людське життя – найвища цінність суспільства, то сукупність здібностей, якостей, стану людини є цінність не тільки самої людини, але й суспільства. Саме це перетворює здоров'я кожного індивіду у суспільне багатство. Ще у давній йозі виходили з положення про те, що людина зобов'язана пориватися до здоров'я, тому що здоров'я – не егоїстична мета, а обов'язок перед оточуючими.

У процесі регулярних занять фізичною культурою і спортом у вищих навчальних закладах вирішується чимало завдань виховання студентської молоді, і зокрема, лідерів студентських колективів. Першочергового значення в цих умовах набуває формування засобами фізичної культури і спорту правильних поглядів на суспільне значення фізкультурно-спортивної діяльності. Завдяки регулярним навчальним оздоровчо-тренувальним заняттям з фізичного виховання і участі у фізкультурно-спортивних заходах цей вид діяльності для студентства набирає характеру соціальної потреби, міцно входить у побут, формуючи глибокі та стійкі спортивні інтереси.

Великого значення фізкультурно-спортивна діяльність набуває у зв'язку з вирішенням завдань формування у студентів лідерських якостей та виховання у них позитивних рис характеру. Цілеспрямованість і наполегливість, організованість і дисциплінованість, працелюбність і старанність, дружба і товариськість, акуратність, сміливість і рішучість у прийнятті важливих рішень – усе це набувається і закріплюється в процесі регулярних занять з фізичного виховання, підготовки команд факультету, курсу, інституту до участі у спортивно-масових заходах різного рівня. Набуті лідерські якості під час навчання у вищому закладі освіти допомагають майбутнім фахівцям агропромислового комплексу у майбутній професійній діяльності, у кар'єрному зростанні.

Окрім цього, використання фізичних вправ сприяє розвитку рухливості нервових процесів, збільшує емоційне збудження, розширює сферу вольової активності студентів.

Кожен студент у більшій чи меншій мірі має певні лідерські задатки, які можуть виявитись лише у конкретній справі. Виявлення, формування та їх зміцнення, в переважній більшості саме і відбувається під час занять фізичною культурою і спортом, участі у різного рівня фізкультурно-спортивних заходах.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси