Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Педагогіка arrow Курс лекцій з фізичного виховання
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Виховання лідерських якостей у студентів засобами фізичної культури та спорту

Риси особистості студента-лідера

Зазвичай у вищих навчальних закладах в ролі студента-лідера є староста та фізорг групи, староста та фізорг курсу, факультету, голова студентської ради факультету, курсу, гуртожитку, капітан команди з видів спорту тощо.

В цілому, можна виділити деякі риси, що здебільшого зустрічаються у студентських лідерів. До них відносяться високий рівень агресивності (який майже завжди знаходиться у спортсменів високого рівня технічної підготовки), високий рівень мотивації досягнення, екстраверсія, твердість характеру. На формування цих рис здійснює значний вплив середовище, що оточує студента, соціальний статус його батьків та родини, стать, а також вид спорту і рівень технічної підготовки, якщо студент займався ним до вступу до навчального закладу.

Агресивність

Зазвичай, на початок навчального року у кожній групі призначається деканатом призначається староста, профорг та фізорг групи. Критеріями, за якими визначається студент на ту чи іншу посаду, можуть бути різними. Якщо в процесі навчання староста, профорг чи фізорг групи не відповідає певним вимогам, деканати призначають іншого студента.

Активні заняття фізичною культурою і спортом сприяють формуванню у студентів багатьох рис характеру. Однією із таких рис є агресивність. Звичайно, агресивність притаманна кожній людині, але прояви її бувають різними. Здебільшого це у значній мірі ще й залежить від типу вищої нервової діяльності. Так, холерики і сангвініки біль збудливі, ніж флегматики і меланхоліки. Значною мірою впливає також і вид спорту. Представники єдиноборства більш агресивні, ніж представники гімнастики, плавання, легкої атлетики чи спортивного орієнтування. Американські вчені Флетчер і Доуелл за допомогою шкали Едвардса виявили, що школярі-спортсмени володіють більш вираженими агресивними тенденціями, ніж не спортсмени.

Рівень агресивності, прихованої чи наявної, суттєво змінюється в періоди до, під час і після спортивної діяльності. Можливо, що діючі нині методи оцінки рівня агресивності дають лише загальні і поверхневі уявлення про можливі реакції спортсмена в ситуаціях, провокуючих різний рівень вираженої або контролюючої агресивності. Більше тог, вважають, що походження агресивних тенденцій і відповідної поведінки, що спостерігаються у юних спортсменів, можна прослідкувати у їхніх ранніх дитячих враженнях і досвіду.

Тому для того, щоб адекватно оцінювати агресивні тенденції студента-лідера, його потребу і намагання безпосередньо виявити свою агресивність, необхідно проводити як бесіди, так і прискіпливий аналіз його поведінки у повсякденному житті. Бланкові тести, що визначені для оцінки агресивності, слугують лише для визначення більшої чи меншої можливості виявлення різного рівня агресивності як в умовах спортивної діяльності, так і у щоденному спілкуванні зі своїми однолітками-студентами.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші