Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Педагогіка arrow Курс лекцій з фізичного виховання
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Інтелектуальний рівень

Різні сторони інтелекту, з точки зору багатьох дослідників, не с рисою особистості. Однак ряд особистісних тестів (наприклад, тест Кеттелла) містить шкали для оцінки інтелектуального чинника, і час від часу ці методики можна використовувати під час роботи із студентською молоддю.

В результаті спостережень за представниками різних видів спорту (гонщиками, футболістами, плавцями) за допомогою методики Кеттелла, психолог Огілві виявив, що спортсмени високого класу відрізняє більш висока „спроможність до абстрактного мислення”. Кейн, вивчаючи особливості англійських футболістів, також довів, що більш виражену здатність до абстрактного мислення здебільшого можна знайти у профілях особистості хороших гравців. Дослідження Джонсона теж свідчать, що рівень „інтелектуальних здібностей” у хороших спортсменів вищий.

Дослідження кафедри фізичного виховання у подальшому, можливо, допоможуть визначити, які саме компоненти інтелектуальної праці володіють найбільшою цінністю для студентів-лідерів з різними видами спортивної діяльності та студентів-лідерів не спортсменів. Нині у наявній спеціальній літературі мало об'єктивних даних з цієї інтересної і важливої проблеми, хоча розробка „тесту ігрової стратегії” є кроком до розуміння взаємозв'язків між інтелектуальною і спортивною діяльністю студентів-лідерів.

Твердість характеру

Ця риса є однією із найбільш часто згадуваних особистісних характеристик спортсменів різної кваліфікаційної підготовки. Кеттелл вважає, що для індивіду, наділеного цією рисою, притаманні емоційна зрілість, незалежність у думках і діях, критичність в оцінці себе і оточуючого середовища, спроможність володіти своїми почуттями і не показувати стурбованості у різних ситуаціях. На другому кінці шкали знаходиться індивід з „м'яким характером”, не зовсім дозрівши емоційно, нетерпеливий, сентиментальний, чутливий, зазвичай виказуючий свою стурбованість.

Згідно цих характеристик легко здогадатися, хто з більшим успіхом спроможний переносити напружену фізичну роботу і ще більші важкі психічні навантаження навчальної і спортивної діяльності студентського життя. Так, педагогічними спостереженнями науковців кафедри фізичного виховання виявлено, що у кращих спортсменів університету більш високі показники „твердості характеру”, ніж у студентів які не займаються активно фізичною культурою і спортом. Зокрема цей факт стосується і студентів-лідерів. Ця риса характеру є важливою і у подальшій науковій і професійній діяльності майбутніх фахівців агропромислового комплексу.

Цю рису особистості, можна визначати за допомогою 16- факторного тесту Кеттелла, який є найбільш тонким критерієм оцінки не тільки спортивного потенціалу у студентів-спортсменів, схильних працювати з повною віддачею, але й інших студентів, і студентів- лідерів. Цей показник дає змогу також виявити студентів, які не надто сильно реагують на стресові ситуації студентського життя.

Студенти-спортсмени з високими показниками „м'якості характеру” і у той же час володіючи значними фізичними якостями, також можуть добитися значних спортивних результатів, якщо при роботі з ними враховувати їхні особливості. Разом з тим, їхній успіх у вибраному виді спорту у великій мірі залежить від своєчасного виявлення (за допомогою тестування і спостереження) Їхньої емоційної незрілості, гіперсенситивності, високої тривожності, а після цього – від правильно побудованих тренером і товаришами по команді відношень з такими спортсменами.

На жаль, подібний тип студента-спортсмена здебільшого отримує прізвисько „розмазня” (а то і більш обурливе прізвисько) від тренера, який наділений твердим характером, якому важко зрозуміти того, хто не подібний до нього самого і не відповідає його уявленням про „ідеального” спортсмена. Подібна ситуація може виникати зі студентами у навчанні, а також під час виробничої практики, де інколи може, у певній мірі, вирішуватись його майбутня професійна діяльність.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші