Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Педагогіка arrow Курс лекцій з фізичного виховання
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Авторитарність

Потреба підкорити собі інших досить часто зустрічається серед студентів-лідерів. Однак, подібні випадки зустрічаються і серед науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів. У навчальній групі бувають студенти з високим рівнем авторитарності, так і з низьким. Куратор групи повинен з великою увагою відноситися до виявленого намагання до лідерства у перших, намагання, яке не завжди поєднується з наявністю необхідних лідеру якостей.

Як відмічають дослідники, в більш широких дослідженнях „авторитарної особистості” цей комплекс рис здебільшого поєднується з потребою індивіду підкорятися іншим. Іншими словами, люди з високою потребою підкоряти собі оточуючих зазвичай намагатися і до авторитарного контролю над собою. Тому студент з авторитарними тенденціями не буде куратору і групі надто великих проблем. Він досить легко приймає усі обмеження і вказівки свого куратора, що стосуються навчання, спілкування з одногрупниками і його поведінки.

Представник з низькими авторитарними потребами, навпаки, з меншою охотою приймає подібні посягання від інших, в тому числі і від свого куратора, викладача фізичного виховання, особливо якщо це будь-як пов'язано з обмеженням його свободи.

Студент з високим рівнем авторитарності буде настоювати у своїх намаганнях, хвалькуватий, задирливий, агресивний і у випадку невдачі схильний здебільшого звинувачувати інших, а не себе, нав'язуючи зазвичай свою волю грубо і егоїстично.

Студент з низькими авторитарними потребами, навпаки, буде поступливим, інколи не впевненим у собі, скромний, при помилках схильний до самозвинувачення і відносно спокійний.

Само собою зрозуміло, що студент, який знаходиться приблизно посередині шкали авторитарності, виявляє то настирливість, то поблажливість, залежно від ситуації в групі. Разом з тим, поки що не отримано достатньої кількості експериментальних даних про взаємозв'язок між авторитарністю і успіхами у навчанні і спорті, важко робити більш конкретні висновки.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси