Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Педагогіка arrow Курс лекцій з фізичного виховання
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Прагнення щодо досягнення певної мети

Аналіз спеціальної літератури з даної теми не підтвердив передбачення того, що у переважній більшості як у студентів- спортсменів, так і студентів не спортсменів чітко виявлене намагання досягти високих звершень у спорті та навчанні. Так, наприклад, Б. Дж. Кретті (1978), І. А. Вороній (2005), Мейерс і Омнахт (1963), В. П. Некрасов (1985), 1. М. Оніщенко (1969, 1975), П. А. Рудик (1967) не виявили суттєвих розбіжностей до досягнення у спортсменів і не спортсменів.

Можливо, це пов'язано з тим, що отримані показники ґрунтуються на вимірах, що враховують наявність чи відсутність лише загальних тенденцій до досягнення, а не намагання досягти високих успіхів у навчанні і спорті. Однак, коли ці вимірювання будуть модифіковані таким чином, щоб конкретно виявити, як досліджувані відносяться до досягнення успіхів у спорті і навчанні та інших видах діяльності, що вимагають фізичних зусиль, то, на наш погляд, швидше за все виявиться, що спортсмени високого класу мають більше бажання до досягнення, ніж спортсмени більш низької кваліфікації і не спортсмени.

За допомогою діючих бланкових особистісних тестів поки що важко визначити ступінь прояву цієї риси у різних груп студентської молоді. Можливо для більш чіткої характеристики доцільно дати відповіді на такі питання:

  • 1. Як формувався загальний рівень цієї потреби у дитинстві?
  • 2. Наскільки специфічні потреби студента-спортсмена і студента не спортсмена у досягненні, тобто чи зосереджує він свою увагу на успіхах у навчанні і спортивних досягненнях або ж активно намагається добиватися успіху будь-у чому, чим би не займався?
  • 3. Де б можна було знайти найбільш доцільне застосування високої потреби у досягненні у студента-спортсмена, який закінчив свою спортивну кар'єру, чи високі успіхи у навчанні студента – не спортсмена?
  • 4. Відображає чи потреба у досягненні будь-яке почуття неповноцінності?
  • 5. Чи являється спорт для даного студента засобом самоутвердження особистості і чи знаходяться його запити в межах розумних і здорових потреб?

Відповіді на ці питання можна отримати лише внаслідок тривалого спілкування зі студентом, обговорення системи його цінностей, вивчення відношень у сім'ї, з одногрупниками, його виховання, відношення до навчання і спорту, а не в ході короткочасного особистісного тестування.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші