Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Природознавство arrow Теорія і технологія пресування порошкових матеріалів
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Вступ

Порошкова металургія – відносно нова галузь науки і техніки, яка дає змогу вирішувати завдання щодо створення нових матеріалів з унікальними властивостями зі збереженням матеріальних та енергетичних ресурсів.

Під порошковою металургією розуміють галузі науки і техніки, які об'єднують сукупність методів отримання порошків металів і сплавів, неорганічних сполук і виготовлення виробів із них та їх сумішей, виключаючи плавлення матеріалу основи. При цьому порошкові матеріали та вироби з них нині застосовують майже у всіх відомих галузях науки і техніки – від біомедицини і мікроелектроніки до аерокосмічної техніки. Це широка гама конструкційних і триботехнічних матеріалів, інструментальних матеріалів (лезоподібний інструмент для обробки матеріалів різанням і шліфуванням, штамповий інструмент), матеріалів електротехнічного призначення і матеріалів, призначених для емісійної та просвітлювальної електроніки, медицини (для протезування кісткових тканин, кераміки для стоматології, інструментарію), матеріалів для аерокосмічної техніки (важкі сплави для навігаційної техніки, теплового захисту та захисту від намерзання), матеріалів спеціального призначення для ядерних технологій і військової техніки тощо.

Виготовлення порошкових матеріалів та виробів ґрунтується на трьох основних операціях. Це отримання порошків вихідних матеріалів, формування (пресування) з них заготівок заданої форми і міцності, достатньої для подальшого маніпулювання з ними, і, нарешті, спікання (термічна обробка), призначене для кінцевого формування заданих властивостей виробу.

Велика кількість матеріалів та виробів різного призначення, які виготовляють методами порошкової металургії, потребує такої ж кількості виробів з них, різноманітних за розмірами та формою. Останнє вимагає застосування для виготовлення цих виробів різноманітних методів пресування.

Тому вибір методу пресування, відповідного обладнання, технологічних параметрів для пресування заготівок з порошкових матеріалів із заданими властивостями, насамперед щільністю та рівномірним її розподіленням по об'єму, є актуальним завданням для фахівців.

У зв'язку з цим також актуальним є випуск навчальної та технічної літератури для студентів, фахівців і наукових працівників. Натепер у ближньому та дальньому зарубіжжі досить добре поставлена інформаційна діяльність у галузі порошкової металургії. Випускаються періодичні видання. В Україні – журнал "Порошковая металургия", в Росії – журнал "Перспективные материалы", у Білорусі – щорічний періодичний збірник наукових статей "Порошковая металлургия". Окрім того, видається чимало збірників наукових праць у галузі порошкової металургії та споріднених науково-технічних напрямів. Проте підручників для студентів, які навчаються за напрямом "Інженерне матеріалознавство" за спеціальністю "Композиційні та порошкові матеріали, покриття" та за багатьма спорідненими спеціальностями, мало. Ті нечисленні видання, які є на сьогодні, випущені в основному в державах дальнього та ближнього зарубіжжя, а українською мовою їх немає взагалі.

У пропонованому підручнику "Теорія і технологія пресування порошкових матеріалів" розглянуто основи теорії та практики пресування порошкових матеріалів найбільш поширеними методами.

При розгляді кожного методу пресування викладається його суть, розглядається вплив різноманітних факторів, наводиться аналітичний опис процесу, що дає змогу визначити необхідні умови отримання пресовок із заданими властивостями та застосувати необхідне обладнання.

Це видання є продовженням виданого у 1992 році автором навчального посібника [9], який перероблено і значно доповнено відповідно до двоступеневої (бакалавр-магістр) підготовки фахівців за напрямом "Інженерне матеріалознавство".

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші