Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Природознавство arrow Теорія і технологія пресування порошкових матеріалів
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Пресування на механіко-гідравлічних пресах

Механіко-гідравлічні преси поєднують у собі переваги гідравлічних і механічних пресів. Такі преси мають як гідропривід, так і механічний привід, які мають різноманітне взаєморозміщсння. Так, у деяких конструкціях гідропривід розміщений зверху і забезпечує рух верхнього пуансона. Нижній пуансон і виштовхувач мають механічний привід. У інших конструкціях гідропривід забезпечує рух виштовхувана, нижнього пуансона і матриці, а механічний привід – верхнього пуансона. Перевагами механіко-гідравлічних пресів є простота їх конструкції і, як наслідок, низька вартість. Наявність допоміжної гідравлічної системи дає змогу спростити механічну конструкцію преса і в той же час забезпечує пресування виробів складної форми. Перевагою таких пресів є також їх висока продуктивність, вони прості в експлуатації і технічному обслуговуванні.

Найбільше використання для пресування порошкових виробів мають механіко-гідравлічні преси японської фірми "Yoshizuka" зусиллям від 5 до 5000 кН, які працюють за схемою стягання матриці. Вони обладнані універсальними жорсткими прес- блоками з вбудованими пневмоциліндрами для нижніх і верхніх пуансонів і з відповідними їм регульованими упорами, що забезпечує високу якість і точність виробам. На цих пресах можна пресувати деталі з п'ятьма переходами по висоті. Технічна характеристика пресів цієї фірми наведена в таблиці 26 (додаток).

Схема механіко-гідравлічного преса марки РСН20 наведена на рисунку 58. Привід машини здійснюється від електродвигуна 22 потужністю 3,6 кВт, з'єднаного з варіатором 21, що забезпечує плавну зміну швидкості його обертання від 500 до 2000 об/хв. Від варіатора обертання передається на маховик 15 за допомогою кли- нопасової передачі 17. Зусилля від маховика 15 через муфту зчеплення передається навал черв'ячного редуктора 16. Черв'ячне колесо редуктора зрушує головний вал 14, в середній частині якого розміщений кривошип 12, що забезпечує зворотно-поступальний рух верхнього повзуна преса 10. Кулачок приводу дозатора міститься ліворуч від кривошипа 12, дозатор розміщений на плиті пресувального блока (кулачок і дозатор на кресленні не показані). З обох боків від кривошипа 12 розміщені кулачки стягання 13, до яких пружини 8 постійно притискують штовхачі 9 через ролики 11. Кулачки стягання 13 зрушують рухому траверсу 3, яка з'єднана з плитою стягання пресувального блока 7.

У повзуні преса розміщені такі вузли: циліндр індикатора тиску 18, що забезпечує пресування деталі як тиском, так і упором; пневматичний циліндр 19 підпору верхнього пуансона, що притискає пуансон під час стягання до деталі; механізм для регулювання 14 розміщення верхнього пуансона.

Схема механіко-гідравлічного преса РСН20

Рисунок 58 – Схема механіко-гідравлічного преса РСН20

У нижній частині станини розміщені рухома траверса З із вбудованим у неї нижнім повзуном 23 і триплечовим важелем 4; пневматичні циліндри 24, що утримують траверсу у верхньому положенні; гідравлічний циліндр 16 і двоплечовий важіль 21, що забезпечують нижнє пресування; механізм для регулювання камери засипки 6 і важелі стягання 5. У нижньому повзуні розміщений пневматичний циліндр центрального стрижня 2. Окремо в пресі розміщений блок гідравліки.

Робота пресів здійснюється таким чином. Рухома траверса 3, яка з'єднана з плитою стягання пресувального блока, за допомогою пневматичного циліндра наповнення камери засипки 24 проштовхується вгору. Виступ 1, розміщений у нижній частині рухомої траверси 3, входить у зчеплення зі стаканом вузла регулювання камери засипки. Верхній повзун 10 при своєму русі тисне на контактний вимикач 20, і оліфа під тиском, створеним у гідросистемі блока гідравліки, поступає в гідравлічний циліндр 25. Під тиском оліфи рухома траверса 3 зміщується вниз до тих пір, поки виступ триплечового важеля не дійде до верхньої частини вузла 5. Швидкість руху вниз рухомої траверси 3 регулюють за допомогою клапана керування потоком оліфи в блоці гідравліки, а ступінь ущільнення – за допомогою пристрою для стягання 5. Під час операції стягання кулачок 13 через ролик 11 переміщає вниз штовхач 9, який своїм виступом збиває триплечовий важіль 4 з верхньої частини пристрою для стягання 18, перш ніж сам починає опускати траверсу 3 в її крайнє нижнє положення.

Якщо нижнє пресування починається відразу після того, як верхній пуансон входить у матрицю, а також у разі, коли швидкість нижнього пресування перевищує швидкість руху вниз верхнього пуансона, матриця зупиняється раніше, ніж верхній пуансон, і тим самим верхній пуансон додатково зрушує матрицю, спресовуючи деталь зверху (верхнє пресування). Це здійснюється або за допомогою контактного вимикача 20, що дає команду починати рух рухомій траверсі 3 вниз, або за допомогою клапана керування потоком оліфи: зі збільшенням подачі оліфи в гідравлічний циліндр 25 швидкість руху рухомої траверси 3 вниз підвищується до такого ступеня, що перевищує швидкість руху верхнього пуансона.

Для пресування виробів простої і середньої та складної форми можна також застосовувати преса-автомати СКБ КМ зусиллям 250, 630 і 1000 кН (табл. 27 (додаток)). Вони мають електромеханічний привід, маховичний з варіатором, що дає змогу плавно змінювати частоту ходів пуансона. Преси оснащені пресувальними блоками та пристроєм для контролю маси пресо во к. Таю преси відповідають сучасним вимогам теорії і практики пресування.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші