Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Природознавство arrow Теорія і технологія пресування порошкових матеріалів
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Ущільнення в товстостінних еластичних оболонках

Ущільнення в товстостінних еластичних оболонках (квазіізостатичне пресування) є одним із варіантів холодного ізостатичного пресування – ΧΠΊ. Відповідно до цього методу порошок поміщається в еластичну оболонку і надалі ущільнюється в металевій прес-формі (рис. 65) за одним із варіантів статичного пресування. В цьому випадку товстостінна оболонка рівномірно передає тиск середовища подібно до рідини. У зв'язку з цим до матеріалу оболонки ставляться спеціальні вимоги, одною з яких є значення коефіцієнта Пуассона, рівне 0,5 (в цьому випадку коефіцієнт бічного тиску ξ = 1). Крім того, матеріал повинен мати велику межу міцності на розтягування, достатню жорсткість, визначену пружність, що забезпечує повернення оболонки в первинне положення після зняття тиск . Оболонка також повинна не склеюватися і не тужавіти з порошком, бути довговічною і дешевою, придатною для багаторазового використання.

Схема пресування в товстостінній еластичній оболонці до (а) і після (б) прикладення навантаження

Рисунок 65 – Схема пресування в товстостінній еластичній оболонці до (а) і після (б) прикладення навантаження

Кращими матеріалами для виготовлення товстостінних оболонок є "Іон-121" (суміш смоли з пластифікатором і стабілізатором), водний розчин желатину з додаванням гліцерину. Стійкість оболонки з желатину дає змогу виготовляти кілька сотень виробів в одній формі, а в оболонці з каучуку – декілька тисяч.

Для забезпечення рівномірної передачі тиску пресованому матеріалу важливе значення мають розміри оболонок стосовно пресованої деталі.

Розрахунок товстостінних еластичних оболонок проводять за формулою

(4.6)

де- висота оболонки;

- висота, яка необхідна для засипки потрібної кількості порошку:

(4.7)

  • - щільність пресовки та насипна щільність порошку;
  • - висота пресовки та торцевої пробки (рис. 66).

Велика увага приділяється висоті пробки (), оскільки за малих її значень ступінь ущільнення в напрямку, перпендикулярному до пресування, зменшується, а в напрямку пресування збільшується, що призводить до утворення "талії" на пресовці. Оптимальна висота пробки становить

(4.8)

де- товщина стінки оболонки;

D – зовнішній діаметр оболонки.

До розрахунку товстостінної еластичної оболонки

Рисунок 66 – До розрахунку товстостінної еластичної оболонки

Зменшення втрат на тертя, а також рівний тиск на всіх напрямках при ізостатичному пресуванні в товстостінних оболонках дають змогу понизити тиск пресування для отримання однакової щільності пресовок порівняно з пресуванням в жорсткій матриці на 30-50 % для пластичних матеріалів і на 10-20 % для твердих, крихких матеріалів.

При пресуванні виробів у еластичних оболонках для зменшення тертя між гумою і стінками металевої матриці зовнішню поверхню оболонок необхідно змастити. З цією метою застосовують гліцерин або машинне мастило.

Необхідно змащувати також і внутрішню поверхню оболонок, оскільки при пресуванні відбувається переміщення частинок, як в об'ємі виробів, так і по поверхні зіткнення частинок з оболонкою. Кращим мастилом у цьому відношенні є суміш солідолу з олівцевим графітом (3:7 за масою).

Максимальний ефект при пресуванні дає одночасне змащування стінок оболонки і введення в порошок поверхнево- активного мастила (олеїнової кислоти) 1-0,3 %. У цьому випадку порівняно із сухим пресуванням щільність пресовки збільшується на 10-20 %.

При ізостатичному пресуванні заготівки доцільно витримувати під тиском протягом 40-60 с. Це сприяє збільшенню щільності на 2,5-3,5 %.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші