Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Природознавство arrow Теорія і технологія пресування порошкових матеріалів
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Гаряче ізостатичне пресування

Гаряче ізостатичне пресування (ГІП) іноді ще називають газосгатичним пресуванням. Схема такого пресування показана на рисунку 72. Суть методу полягає в тому, що порошок в оболонці або у вигляді заготівки (пресовки) з відносною щільністю 80 % і більше розміщують у камері високого тиску, де створюють тиск газу 200 МПа і температуру від 500 до 2500 °С.

Ущільнення порошків методом ПП найчастіше застосовують при отриманні заготівок або виробів з формою, близькою до кінцевої, з порошків жароміцних, інструментальних сплавів, твердих сплавів і тугоплавких металів. У цьому випадку вихідний порошок поміщається в металеву оболонку (найчастіше з вуглецевої або нержавіючої сталі), яку дегазують вакуумуванням і герметизують. Підготовлену таким чином оболонку з порошком ущільнюють ПП за тиску 100-200 МПа і температури до 1250- 1300 °С. Вироби, що отримуються при цьому, мають практично 100 %-ну щільність(без фазової сегрегації), а також підвищені механічні властивості.

Метод ПП може застосовуватися також при видаленні залишкової пористості в спечених виробах із тугоплавких сполук. При цьому пористість знижується практично до нуля, а також підвищуються міцнісні характеристики. ПП тугоплавких сполук, зокрема карбідів, проводять за тиску до 100 МПа і температури до 1900 °С.

Схема установки для гарячого постатейного (газостатичного) пресування

Рисунок 72 – Схема установки для гарячого постатейного (газостатичного) пресування

Метод ГІП застосовується при виготовленні виробів з нітриду кремнію, нітриду алюмінію, оксиду цирконію тощо. Ці матеріалі перспективні для виготовлення ріжучого інструмента, зносостійких матеріалів, деталей газових турбін тощо. Зазвичай вироби із вказаних матеріалів методом ПП одержують розміщенням вихідного матеріалу (порошку або пресування) в скляну оболонку і нагрівом за зниженого тиску. Після розм'якшення скла тиск і температуру підвищують до необхідних значень.

Після ПП оболонку видаляють хімічним травленням або токарною обробкою.

Механізм ущільнення порошкового матеріалу значно відрізняється від такого д.ля випадків статичного пресування в прес- формах. гідростатичного пресування та ізостатичного пресування в товстостінних еластичних оболонках. В основі процесу ущільнення при ПП лежить пластична течія матеріал} під дією сіп поверхневого натяг} і сил. прикладених ззовні (тиск газу та інших середовищ, які ми розглянемо нижче). Головні закономірності ущільнення в основному аналогічні тим, які є при спіканні гарячим пресуванням (вони зазвичай розглядаються при навчанні студентів за фахом "Композиційні та порошкові матеріали, покриття" в розділі "Спікання" і ґрунтовно викладені в монограіфії М.С. Ковальченка "Горячеє прессование". – М., Металлургия, 1989,- 340 с.).

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші