Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Природознавство arrow Теорія і технологія пресування порошкових матеріалів
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Технологія й обладнання мундштучного формування

Метод мундштучного пресування застосовується для виготовлення виробів типу труб, стрижнів. При цьому відношення довжини виробу до лінійного розміру поперечного перетину теоретично не обмежене. Найпсрспсктивнішим є метод для отримання заготівок ріжучого інструмента будь-якої форми: круглі, квадратні, втулки, спіралі, фасонні вироби типу фрез, свердел, розгорток. Метод успішно застосовується для виготовлення чохлів термопар, нагрівачів з тугоплавких сполук. При цьому, залежно від виду виробу, використовують різного виду обладнання та оснастку. Найбільш розповсюджений метод формування виробів за допомогою спеціальних прес-форм (див. рис. 119) з використанням як силових агрегатів гідравлічних пресів з ручним або напівавтоматичним режимом роботи. Також використовують для формування виробів екструзією різного виду екструдери (рис. 126). Характеристики деяких екструдерів, які випускає німецька фірма "Dorst", наведені в таблиці 40.

Відповідно до рисунку 126 суть процесу полягає в тому, що попередньо приготована пластифікована суміш із заданими властивостями або вихідні компоненти суміші завантажують в бункер 5. Після цього бункер герметизують і дегазують, створюючи вакуум у ньому за допомогою вакуумного насоса 1 з одночасним її перемішуванням за допомогою шнека 6. Після дегазації та отримання якісної пластифікованої суміші її за допомогою подавального шнека 6 продавлюють через багатоканальну філь'єру в прес-циліндр 11 екструдера, під час чого вона додатково дегазується та гомогенізується. У подальшому за допомогою пресувального шнека 10 пластифіковану суміш подають у пресувальну головку, де і відбувається формування виробу необхідної геометрії. При цьому кінцевої форми виріб набуває у циліндричній частині мундштука. Таким чином можна формувати стержні різного перерізу. стержні з різним перерізом по довжині, складнопрофільні стержні (заготівки свердел), труби та філь'єри з діаметром внутрішнього отвору починаючи з 0.1 мм. труби з днищем (чохли термопар). Пресувальна головка екструдера за конструкцією ідентична конструкції прес-форм для мундштучного пресування, які застосовують при мундштучному пресуванні з використанням гідравлічних пресів (рис. 127-130).

Екструдер для пресування довгомірних виробів з пластифікованих сумішей

Рисунок 126 – Екструдер для пресування довгомірних виробів з пластифікованих сумішей

Таблиця 40 – Характеристики екструдерів

Марка

Максимальне зусилля, кН

Найбільший поперечний розмір (діаметр) виробу, мм

Габаритні розміри (tfxZxB).

мм

Вага, т

Призначення

V 10/5

210

25(50")

1500x2380x700

1,3

Екструдуваннпя високопластичних сумішей

V 15/7,5

300

50

1860x3125x1000

2,0

V 20/10

500

70(90")

3300x3400x1000

3,5

V 10sp

210

25-30

1500x2380x700

1,3

Екструдуван- ня пластифі- кованих сумішей вогнетривких глин, графітних мас, оксидів металів та ін.

V 15sp

300

60

1860x3125x1000

2,0

V 20sp

500

70

3300x3400x1000

3,5

V lOspH

210

25

1730x2380x700

1,3

Те ж саме. Також екструдування термопластичних сумішей тугоплавких сполук, феритів, оксидної кераміки та ін.

Для виготовлення стрижнів циліндричної або іншої форми в перерізі зазвичай використовують прес-форму (головки екструдерів), схема якої показана на рисунку 119.

Для отримання виробів типу стрижнів зі складною зовнішньою поверхнею (заготівки свердел) застосовують прес-форму, показану на рисунку 127. У цьому випадку внутрішній отвір мундштука 4 та його конфігурацію виготовляють як дзеркальне відображення поверхні виробу.

Прес-форма для отримання заготівок свердел

Рисунок 127 – Прес-форма для отримання заготівок свердел

Так, для формування труб можна використовувати прес- форму, схема якої показана на рисунку 128. Особливістю конструкції такої прес-форми є наявність у ній голки, яка кріпиться всередині отвору мундштука 2 за допомогою зірочки 4 (рис. 130). За рахунок протиснення пластів кованої суміші між мундштуком і голкою відбувається формування виробу у вигляді труби.

Прес-форма для виготовлення труб

Рисунок 128 – Прес-форма для виготовлення труб

Для отримання виробів типу труб з багатоканальними отворами (2 і більше) або стільниковою структурою можна отримувати за допомогою прес-форми, показаної на рисунку 129.

Прес-форма для отримання труб зі стільниковою структурою

Рисунок 129 – Прес-форма для отримання труб зі стільниковою структурою

Заготівки чохлів термопар із тугоплавких сполук або довгомірних тиглів (труб із днищем) можна отримувати з використанням пресувальної головки, конструкція якої наведена на рисунку 130.

Процес формування заготівок чохлів термопар відбувається таким чином. У випадку формування чохлів термопар з використанням екструдерів приготована та дегазована суміш 1 (див. вище) за допомогою пресувального шнека 2 продавлюється через зірочку, ущільнюється в конічній частині мундштука і заповнює простір між голкою і корпусом мундштука. При досягненні суміші днища 8 відбувається формування днища мундштука за рахунок заповнення сумішшю простору між голкою та днищем прес-форми. Формування днища чохла вважають закінченим, коли суміш починає видавлюватись із отвору 9 в днищі прес-форми. Після цього прикладання тиску припиняють і згвинчують накидну гайку 7, яка тримає днище прес-форми. Днище виймають і починають прикладати тиск, за рахунок чого з мундштука 6 починає виходити сформований виріб із днищем. При досягненні необхідної довжини виробу прикладання тиску знову припиняють. Виріб відрізають, вставляють у мундштук днище прес-форми і фіксують його за допомогою накидної гайки 7. Далі процес повторюють.

Пресувальна головка екструдера (а) та голка (б) для виготовлення виробів типу труб із днищем

Рисунок 130 – Пресувальна головка екструдера (а) та голка (б) для виготовлення виробів типу труб із днищем

Особливістю формування трубчастих виробів із днищем є те, що голка із зірочкою 5 повинна мати канали для сполучення з навколишнім повітряним середовищем. В іншому випадку при випресовці заготівки чохла зі сформованим днищем між ним і голкою буде утворюватись вакуумний простір, що буде сприяти деформації заготівки.

Особливістю формування довгомірних виробів методом мундштучного пресування (екструзії) є те. що для попередження деформації заготівок перед сушінням їх розміщують на спеціальних поличках із канавками по профілю виробу. Після цього заготівки виробів сушать і спікають. Технологічні режими цих процесів залежать від властивостей вихідних порошків, виду пластифікатору, характеристик заготівки, і їх визначають у кожному випадку окремо.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші