Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Природознавство arrow Теорія і технологія пресування порошкових матеріалів
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Електрофоретичне формування

Електрофоретичне формування виробів зі шлікерів проводять з метою прискорення процесу отримання виробів з вищою щільністю, рівномірно розподіленою за об'ємом. Суть методу полягає в направленому переміщенні заряджених твердих частинок при їх взаємодії з електричним полем і осадженні на протилежно зарядженому електроді, який має конфігурацію, відповідну формі виробу.

Швидкість формування виробу при електрофоретичному формуванні залежить від швидкості пересування частинок в електричному полі:

(8.4)

де- швидкість електрофорезу, мл/с; ε – діелектрична проникність рідини;

І – сила струму;

– електрокінетичний потенціал зарядженої частинки, В; η – в'язкість рідини, Па с;

R – питома електропровідність рідини, Ом-1 см-1.

Разом із параметрами, що входять у наведену формулу, великий вплив на швидкість процесу має напруженість електричного поля, яка повинна бути в межах 2-5 В/см. За нижчих значень утворюється тонкий, щільний шар, щільно прилеглий до форми анода. За значень більше 5 В/см утворюється рихлий, пористий шар. Оптимальні значення напруженості електричного поля визначаються властивостями шлікера і його складових.

За інших рівних умов швидкість набору маси також залежить від густини шлікера і зростає з її збільшенням. Порівняно з литтям в пористі форми швидкість електрофоретичного формування вища в 6 і більше разів. При цьому відносне збільшення швидкості росте зі збільшенням щільності відливок і може перевищувати швидкість лиття в гіпсові форми в 100 разів. Це зумовлено тим, що при електрофоретичному формуванні з шлікерів на швидкість процесу не впливають вологопроникність осаджених шарів, тоді як при литті в пористі форми цей чинник визначальний – при зниженні здатності до фільтрації осадженого шару швидкість набору маси різко спадає.

Для здійснення процесу шлікерного лиття електрофоретичним методом виготовляють металеві форми з міді, нікелю, цинку, свинцю, сталі, покритої шаром кобальту й інших матеріалів. З метою запобігання утворенню газових пустот між формою і осадженим шаром доцільно застосовувати пористий матеріал форми. Для запобігання прилипанню осадженого шару до форми її змащують тонким шаром мастила – суміші, що складається з 50- 75 % касторової олії, 18-25 % гліцерину і ЗО % графіту.

Після закінчення процесу формування зливають надмірний шлікер, виріб витягують із форми, сушать і спікають.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші