Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Екологія arrow Транспортна екологія
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Пришвидшення транспортного потоку

За допомогою заходів, спрямованих на прискорення транспортного потоку, можна спробувати вирішити такі проблеми, як транспортні затори і смог.

Розширення транспортної інфраструктури часто залишається єдиним, хоч і досить дорогим способом прискорення транспорту. Це вирішується часто шляхом будівництва або розширення магістралей, залізниць та водних шляхів. З точки зору впливу на навколишнє середовище розширення транспортної інфраструктури не є бажаним результатом, адже воно призводить до відчуження додаткових земельних площ. Необхідно брати до уваги, що для покращення транспортної ситуації потрібно збільшувати пропускну здатність не лише головних доріг, але ще й вузлових розв'язок та прилеглих до головних доріг вулиць. Інакше проблема транспортних заторів лише переноситься на інші ділянки дорожньої мережі.

Одним із засобів прискорення транспортного потоку є перенесення пасажиропотоку на інші види транспорту та організація пунктів пересадки між усіма видами транспорту. При цьому доцільним є задіяння відносно вільних видів транспорту. Наприклад,

у містах це може бути використання громадського транспорту замість легкових автомобілів. Завдяки громадському транспорту будуть збережені ресурси, наприклад, місце на дорогах. Наприклад, 100 пасажирів можуть їхати трамваєм завдовжки 45 м, а можуть їхати автомобілями завдовжки 4 м у середньому по 1,3 чол. на кожний автомобіль, займаючи при цьому ділянку дороги завдовжки понад 300 м.

Добровільну відмову від пересування на власних автомобілях на користь пересуванню на громадському транспорті на території великих міст можна, наприклад, стимулювати за організації пунктів пересадки "park & ride". На кінцевій станції метрополітену або трамваю місто пропонує безкоштовні автостоянки, щоб надати автомобілістам альтернативний спосіб пересування центром міста. Так само корисними можуть бути так звані комбіновані квитки, наприклад, квиток на літак, включно з поїздкою залізницею до аеропорту й назад.

Регулювання розподілу транспортних потоків та їх прискорення з використанням вільних ресурсів сприяє освоєнню величезного невикористаного потенціалу. На сьогодні ці ідеї необхідно пропагувати.

Застосування інформаційних систем і систем регулювання руху (транспортна телематика) дає змогу реєструвати весь транспортний потік, обробляти інформацію і управляти рухом транспорту, вибираючи оптимальні, найменш завантажені на момент руху маршрути. Існує два основних варіанти реалізації таких систем:

  • – розміщення навігаційних систем безпосередньо в транспортному засобі;
  • – створення систем управління транспортними потоками за допомогою електронних покажчиків на дорогах.

Для використання навігаційної системи всередині транспортних засобів кожному з таких засобів необхідно постійно отримувати інформацію про стан транспортних потоків. Це призводить до великої кількості інформації, що передається та приймається. На відміну від цього, системи управління з покажчиками на дорогах контролюються з центрального пункту. При цьому обсяги інформації, що передається та приймається, значно менші.

Вплив на режим роботи світлофора також вважається заходом транспортної телематики, наприклад, створення так званих "зелених хвиль" – пріоритетність зеленого сигналу світлофора для певних видів транспорту в певні періоди часу.

Можливий також розвиток систем телематики на залізничному транспорті. Наприклад, є досвід створення динамічних ділянок залізничної колії, які дають змогу декільком поїздам їхати з великою швидкістю один за одним.

Згадані заходи, спрямовані на прискорення транспортного потоку, тісно пов'язані з багатьма іншими чинниками. Введення в експлуатацію нової широкої вулиця не веде автоматично до швидкого руху без заторів. Існує також багато інших важливих моментів, починаючи від стилю водіння громадян до оптимізації "зелених хвиль".

Таким чином, прискорення транспортного потоку дасть можливість скоротити час перебування автомобіля в дорозі і, як наслідок, зменшити витрати пального і кількість шкідливих викидів від його спалювання.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші