Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
 
Головна arrow Екологія arrow Транспортна екологія
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Зниження негативного впливу на навколишнє природне середовище виробничих процесів на стаціонарних об'єктах залізничного транспорту

Одним із найнебезпечніших процесіє, що негативно впливають на навколишнє середовище, є миття деталей під час ремонтів. У стічні води при цьому потрапляють нафтопродукти, поверхнево-активні речовини, різні солі й кислоти.

Мийні розчини забруднюють ґрунти й атмосферне повітря. Для забезпечення екологічносгі процесу миття необхідні замкнуті системи використання мийних розчинів і ефективна вентиляція з пристроями для уловлювання аерозолів. Не допускається потрапляння їх у ґрунти.

Під час розбирання рухомого складу найважливіше забезпечити збереження й повторне використання деталей після їх відновлення різними ресурсозберігаючими методами.

Під час виготовлення заготовок деталей литтям необхідно передбачити іскрогасники в трубах печей, очищати газові потоки від плавильних агрегатів, а печі від пилу, аерозолів шкідливих речовин; знижувати рівні теплових та іонізаційних випромінювань до встановлених стандартами значень; не допускати утворення вибухонебезпечних концентрацій газів, пилу та аерозолів; передбачати засоби захисту навколишнього середовища від шкідливих речовин, пилу, шуму, випромінювань.

Під час виготовлення заготовок деталей куванням і штампуванням необхідно виключати вплив вібрації на конструкції будівель, щоб не викликати їх пошкоджень, захищати навколишній простір від шуму, викидів, пилу, газів, аерозолів; забезпечувати охолодження обладнання водою за замкнутим циклом: не допускати контакту нагрітих виробів з горючими речовинами, попереджувати утворення вибухонебезпечних концентрацій пилу і газів, передбачати кошти для очищення викидів в атмосферу та стоків у водойми.

Під час термічної обробки деталей слід виключати утворення вибухонебезпечних концентрацій газів і парів, очищувати викиди в атмосферу від аерозолів шкідливих речовин, зменшувати теплові та іонізаційні випромінювання, очищувати стоки від механічних і хімічних забруднень, зменшувати витрату води.

Під час нанесення металевих покриттів на деталі методом електролізу необхідно не допускати змішування лужних розчинів з кислотними, утворення вибухонебезпечних концентрацій газів у приміщеннях; очищувати викиди в атмосферу від шкідливих хімічних речовин; виключати залпові скиди електролітів, травильних та інших розчинів у водойми; забезпечувати замкнутість водокористування і створення пристроїв очищення стоків від важких металів і хімічних сполук.

У виробничих процесах зварювання слід передбачати засоби захисту довкілля від світлових, теплових, іонізаційних випромінювань.

У технологічних процесах складання відремонтованих агрегатів рівень шуму й вібрації не повинен перевищувати встановлених норм. При випробуваннях агрегатів не допускаються забруднення повітря, води, порушення земель, псування лісів і посівів.

Екологічність виробничих процесів має бути забезпечена обґрунтованим вибором виробничих майданчиків і виробничого обладнання; раціональним розміщенням на майданчиках будівель, споруд, енергетичних установок, інженерних комунікацій і доріг; раціональною системою технічного обслуговування й ремонту енергетичних установок і виробничого обладнання; створенням пристроїв очищення викидів в атмосферу і стоків у водойми; скороченням витрат природних і енергетичних ресурсів; створенням засобів захисту від шуму, вібрації, теплових, електромагнітних, радіоактивних та інших видів випромінювань; вибором способів зберігання сировини, матеріалів, готової продукції; раціональною організацією використання відходів виробництва, їх збереження і, за необхідності, утилізації; навчанням інженерно-технічного складу принципам і методам забезпечення охорони природи, включенням вимог охорони природи в нормативно-технічну і технологічну документацію.

Екологічність виробничого обладнання залежить від правильного вибору принципів дії, конструктивних елементів, використання в обладнанні засобів захисту навколишнього середовища (глушників шуму, нейтралізаторів шкідливих речовин у викидах), зниження енергоємності і металоємності готової продукції, зменшення відходів.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші