Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Екологія arrow Транспортна екологія
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Охорона навколишнього природного середовища під час роботи з будівельними матеріалами

Забруднюючий вплив на навколишнє середовище асфальтобетонних заводів, насамперед, обумовлений неповним згорянням палива, найчастіше мазуту, поганим очищенням відпрацьованих газів, в яких міститься значна кількість твердих частинок, перш за все сажі. При згорянні палива (мазуту, газу) утворюються і газоподібні забруднення: оксиди вуглецю, оксиди азоту, оксиди сірки тощо). Дієвими способами зменшення викидів таких забруднень є регулювання режимів горіння і постійне слідкування за формуванням відповідної форми факела, необхідного для кращого прогрівання матеріалу в сушильному барабані, встановлення більш сучасних установок для очищення відхідних газів (включаючи вологе очищення).

Значне запилення повітря спостерігається на підприємствах з дроблення щебеню. Для зменшення запиленості в процесі роботи сировину, що піддається подрібненню, доцільно періодично зволожувати.

Додаткове забруднення територій асфальтобетонних заводів спричинено наявністю часто відкритих сховищ бітуму. Бітум попадає на землю і у поверхневу воду при його розвантаженні із залізничних цистерн, при транспортуванні від сховищ до установок зневоднення і далі до змішувачів.

Асфальтобетонні суміші містять канцерогенний бенз(а)пірен. Залежно від складу вихідної для приготування бітуму нафти, вміст бенз(а)пірену може досягати 1356...5500 мг/кг суміші. В звичайних умовах укладання асфальтобетонної суміші при дотримані санітарних норм вміст бенз(а)пірену у повітрі не перевищує ГДК. Але, якщо укладання суміші проводиться в приміщенні за відсутності вентиляції, вміст бенз(а)пірену в повітрі може значно перевищувати ГДК. При масовому укладанні асфальтобетонних сумішей виділяється багато токсичних вуглеводнів. Найбільш ефективний спосіб знизити кількість шкідливих викидів – заміна бітуму на бітумну емульсію.

Для зміцнення ґрунтів та інших матеріалів все частіше використовують синтетичні смоли: епоксидні, фенолальдегідні та інші. При цьому, при проведенні робіт, складові компоненти часто стікають з земляного полотна на прилеглі ділянки, забруднюючи ґрунт, поверхневі і ґрунтові води, випаровуючись в атмосферу. Вміст складових синтетичних смол (вихідних хімічних речовин і з'єднань) у повітрі, ґрунті і воді також нормується санітарними нормами (встановлені відповідні ГДК).

У процесі будівництва повітря забруднюється відпрацьованими газами будівельних машин. Дизельні двигуни часто й подовгу працюють на холостому ходу. У випадках, коли вони погано відрегульовані, згорання палива в них неповне і вихлопні гази містять багато сажі, а також інших, токсичних продуктів горіння.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші