Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Екологія arrow Транспортна екологія
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Заходи в зонах аварій транспортних засобів

Заходи захисту атмосфери, гідросфери та літосфери у зонах аварій транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, мають особливе значення.

На автотранспортних підприємствах потрібна розробка методики дій щодо запобігання можливого забруднення навколишнього середовища. У них повинні бути враховані характер перевезених вантажів, умови перевезення та інші фактори. Водіїв автомобілів необхідно інформувати про порядок дій у випадку аварії, забезпечувати первинними засобами ліквідації її наслідків, якщо це технічно можливо. При виникненні екологічної аварії на автотранспортному підприємстві водій або особа, відповідальна за природоохоронну діяльність, повинні повідомити про неї в службу санітарного нагляду, а при великій аварії – у відповідні служби МНС України.

Роботи по захисту від впливу небезпечних вантажів у зонах аварій включають: відбір проб повітря, води та ґрунту для визначення ступеня забруднення, обвалування місць розливу небезпечних вантажів, створення котлованів і штучних пасток для збору рідини, спорудження траншей, дамб для запобігання потрапляння небезпечних речовин у поверхневі водойми з дощовою і талою водою, збір, перетарування, утилізацію та знезараження залишків небезпечних вантажів. Забруднений в результаті аварії ґрунт має збиратися і вивозитися, а на його місце має завозитися свіжий.

При проведенні природоохоронних заходів в зонах аварій значні труднощі виникають при необхідності знешкодження та захоронения залишків небезпечних вантажів і тари, в якій вони перевозились. Знешкодження традиційно проводиться з використанням розчинів лугів (3 %-на каустична сода, 5 %-на кальцинована сода, 10 %-на гашене вапно), а також водного розчину хлорного вапна.

Методи знешкодження таких небезпечних речовин, як ртуть, миш'як, ціанисті сполуки, сірковуглець, нафтопродукти та інші добре розроблені, але застосування їх ускладнюється тим, що досить важко забезпечити технологічність протікання необхідних реакцій при великих розливах за конкретних умов на місцевості.

Для успішної ліквідації наслідків транспортних аварій важливу роль відіграє точне знання всього переліку вантажів, які відносять до небезпечних, а також знання методів їх знешкодження. Відповідними службами ООН складено Міжнародний перелік небезпечних вантажів, які найбільш часто перевозяться. Цей перелік містить близько 3000 найменувань. Покажчики небезпечних вантажів сприяють визначенню заходів боротьби з забрудненнями при аваріях.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші