Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

АНТОНИЧ Богдан Ігор

Український поет

Народився 5 жовтня 1909 р. на Лемківщині в с. Новиця Горлицького повіту (нині Польща). Батько, сільський священик Василь Кіт, незадовго до народження сина змінив прізвище на більш поважне — Антонич. Початкову освіту здобув удома, потім навчався в Сяноцькій гімназії — єдиному на всю Лемківщину навчальному закладі, де крім польської, грецької та латинської мов вивчали ще й українську.

Коротке життя поета було сповнене творчих пошуків, падінь і злетів. У 1933 р. закінчив Львівський університет з дипломом магістра філософії. Знав усі слов’янські, англійську й німецьку мови. З 1928 р. жив у Львові.

Писати вірші почав ще навчаючись у гімназії. За життя видав три поетичні збірки: »Привітання життя» (1931), »Три пер-стені» (1934), »Книга Лева» (1936). Збірки »Зелена Євангелія» і »Ротації», підготовлені поетом до друку, вийшли вже після його смерті (1938). Частина віршів і поема »Довбуш» залишилися в рукописах. За збірку »Три перстені» одержав премію Товариства письменників і журналістів. Критики називали його »найбільшим після Франка. національним поетом».

Чільне місце у творчості Б. І. Антонича посідають поезії, звернені до рідного краю, його казкової природи й людей. Як лірик філософського спрямування найповніше виявив себе в численних мініатюрах.

Помер 6 липня 1937 р. у Львові.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші