Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

АРКАС Микола Миколайович (третій)

Український історіограф, перекладач

Народився 14 вересня 1898 р. в родині Аркасів. За офіційними відомостями західної історіографії, син М. Аркаса — історика, композитора, громадського діяча.

У роки громадянської війни перебував в Українському війську. В 1920 р. його полк було евакуйовано в Туреччину. Разом з родиною потрапив до Константинополя, а згодом до Чехословаччини. Закінчив у Празі Український вільний університет, в якому працювали провідні українські професори-емігранти, здобувши вчений ступінь доктора філософії. На замовлення празького видавництва Нойберта працював над складанням великих чесько-українських словників. У 1932 р. зробив переклад »Думи про похід на половців новгород-сіверського князя Ігоря Святославовича 1185 р.».

Під час другої світової війни брав участь у створенні дивізії СС »Галичина», після закінчення війни переїхав до Сполучених Штатів Америки. У 50-ті роки працював над перекладом

Гомерової »Іліади», написав родинну хроніку. Саме на цей період припадає його листування з Л. Кауфманом, автором книжки про М. Аркаса-першого.

У 1963—1965 рр. працював над »Історією Північної Чорно-морщини», перша частина якої »Історія Північної Чорноморщини з діб прадавніх й до часів козаччини» вийшла в Торонто 1969 р. У цій відомій праці М. Аркас розглядав історію первіснообщинного ладу, Стародавнього Світу, історію раннього слов’янства. Цінним у роботі є посилання на авторів, які не перебували в обігу радянської історіографії, а видавалися лише за кордоном. У передмові до праці відомий дослідник української культури Є. Маланюк писав, що вона »є власне кажучи, першою в нашій історіографії та й в літературі взагалі, в цілості присвячена геокультурній основі нашої Батьківщини — Причорномор’ю».

Помер наприкінці 60-х років. Дата смерті і місце поховання невідомі, як невідома і подальша доля його родини.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші