Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

БАРВІНСЬКИЙ Володимир Григорович

(псевдоніми — Василь Барвінок, Ришмидинов та ін.)

Український письменник, публіцист, громадський діяч

Народився 25 лютого 1850 р. в с. Шляхтинці (нині с. Гніздичка) Тернопільської області в родині священика. У 1872 р. В. Барвінський закінчив юридичний факультет Львівського університету. З 1868 р. один із членів-засновників львівської »Просвіти», »Рідної школи», редактор журналу »Правда» (1876—1880). Засновник, видавець, редактор газети »Діло» (1880—1883), де виступав з публіцистичними статтями, оповіданнями, повістями. І. Франко позитивно оцінював деякі статті В. Барвінського, гостро критикував інші за обмеженість ідейно-естетичної програми.

У 1880 р. Барвінський організував перші українські народні віча у Львові, на яких виголошувалися гасла щодо правового становища галицьких українців. Намагався досягти порозуміння народовців зі старорусинами. Підтримував зв’язки з М. Костомаровим, П. Кулішем, М. Драгомановим. Автор повістей »Скошений цвіт» (1877), »Сонні мари молодого питомця» (1879), оповідання »Безталанне сватання» та ін. Друкував просвітянські брошури для селян »Вексель і лихва — наша біда!» (1875), »Тридцять літ тверезості» (1876).

На благодійний внесок В. Барвінського »Просвіта» заснувала стипендійний фонд для бідної молоді. Його, як і брата Олександра, радянська історіографія вважала українським »буржуазним» письменником, керівником українських буржуазних націоналістів на Західній Україні.

Помер 3 лютого 1883 р. Похований у Львові. На вшанування пам’яті свого редактора »Просвіта» у 1884 р. видала окремою книжечкою »Спомини про життя і діяльність Володимира Барвінського», що користувалася в народі великою популярністю.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші