Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ЧЕПІГА-ЗЕЛЕНКЕВИЧ Яків Феофанович

Український педагог і освітній діяч

Народився 12 травня 1875 р. в с. Мар’янівка на Херсонщині. У 1898 р. закінчив Новобузьку вчительську семінарію. Вчителював у Донбасі. З 1918 р. жив у Києві, викладав у вищих навчальних закладах, брав участь у громадському житті. У 1926 р. переїхав до Харкова, де працював в Українському науково-дослідному інституті педагогіки УРСР (1928—1934). Автор праць з проблем морального і трудового виховання.

У 1913 р. вийшли друком праці »Проблеми виховання і навчання у світлі науки і техніки», »Проект української школи», в яких творчо узагальнено зарубіжний педагогічний досвід. Автор боровся за відродження української національної школи, її становлення і демократичний розвиток. Він вважав, що школа повинна бути продовженням сім’ї. Я. Чепіга-Зеленкевич підкреслював, що вплив учителя має поширюватися за шкільні стіни, вимагав від педагога національного розуміння дитини й національного самовиховання.

У 20-х роках учений дотримувався такої ж чіткої громадянської позиції. Він твердив, що не семирічна, а лише десятирічна народна школа може гарантувати високий загальний рівень освіти.

Свою дидактичну систему вчений будував на надійних психолого-педагогічних підвалинах. Дитина розвивається не стрибкоподібно, зауважував він, а в суворій послідовності. Навчання у нижчій початковій школі має бути загальним розвитком моральних, духовних і фізичних сил дитини і не більше. Він закликав педагогів учитися любити дітей і цією любов’ю спокутувати тяжкий гріх байдужості держави до морального виховання молодого покоління.

Помер 22 серпня 1938 р.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші