Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

ДРІЯНСЬКИЙ Єгор Едуардович

Російський і український письменник

Народився 5травня 1812 p. у с. Кошари (нині Сумської області) в сім’ї селянина. У 1829—1831 pp. навчався в Ніжинській гімназії вищих наук. Український побут, в якому формувався майбутній письменник, захопленість М. Гоголем вплинули на характер його творчості. Перший опублікований твір — повість »Одарка Квочка» (1850, журнал »Московитянин»).

Є. Дріянський був членом гуртка »Московитянин», учасники якого гуртувались навколо драматурга О. Островського. Вони познайомились у 1850 р. і зберегли на все життя дружні стосунки.

Під впливом О. Островського він написав п’єсу з провінціального життя »Комедія в комедії» (1855), яку схвально оцінила критика, відзначивши достовірність етнографічного матеріалу і природність характерів.

Є. Дріянський працював у різних жанрах. Відомі його повісті »Квартет» (1858), »Амазонка» (1860), детектив »Ізумруд Сердоліковим» (1863), автобіографічна повість »Цукерка» (1863), роман »Туз» (1867), в якому розповідається про життя буржуазії, повість »Записки шелкотравчатого» (1857), в якій яскраво відтворено картину середньо руської природи і життя.

Є. Дріянському притаманні самобутність і творча самостійність. Так, у комедії »Бог не видасть, свиня не з’їсть» (1872) автор розкрив тему холодного розрахунку, користолюбства, що руйнують моральні підвалини особистості. Найкращий твір — »Записки дрібного мисливця» (1859), в якому автор змалював полювання з його особливою психологією, поезією і міфологією та своєрідними формами, що відображають найдавніший етап взаємин людини з природою. Помер 10 січня 1873 р. Похований у Москві.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>