Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ФРАНКО Тарас Іванович

Український літературознавець і мовознавець

Народився 9 березня 1889 р. у Львові в родині видатного українського письменника, вченого, діяча культури Івана Франка. Навчався в Українській академічній гімназії, після закінчення якої студіював філологію на філософському факультеті Львівського університету. Ще студентом робив переклади творів грецьких і латинських письменників, писав вірші, які опублікував під спільним заголовком »Старе і нове вино». Для поглиблення знань їде на рік до Віденського університету. Після закінчення Львівського університету вчителює у місцевій гімназії. Під час першої світової війни мобілізований Т. Франко захворює на тиф. Одужавши, їде у відрядження в підрозділ зв’язку на російсько-австрійський фронт. З частинами австрійців дійшов до Одеси й потрапив у полон. Працював учителем в Одесі. Згодом повернувся до Львова, де також учителював. Написав велику наукову розвідку про твір Івана Франка »Лис Микита».

Напередодні другої світової війни певний час перебував у радянській Україні, викладав у навчальних закладах. Після війни працював учителем у Станіславі, згодом переїхав до Львова, де був призначений професором Львівського університету. Багато зусиль доклав до створення літературно-меморіального музею Івана Франка, який певний час очолював. Упродовж 1950—1963 рр. — науковий працівник Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка, де завідував бібліотекою ім. Івана Франка. 1953 р. захистив кандидатську дисертацію: »Іван Франко і Борислав».

Починаючи з 1913 р. окремими виданнями вийшло дев’ять книжок Т. Франка, серед яких особливу цінність становлять його спогади »Про батька» (1956). Т. Франко — автор оригінальних віршів і переспівів, переважно римських і грецьких поетів; написав »Нариси історії римської літератури» (1921), збірки гуморесок »Вздовж і впоперек» (1965). Як франкознавець брав участь у підготовці дваддятитомного видання творів І. Франка.

Помер 13 листопада 1971 р. в Києві.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші