Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

ГЛОВІНСЬКИЙ Євген

Видатний економіст і громадський діяч української діаспори

Народився 1894 р. у Ржищеві Київської області. Брав активну участь у визвольній боротьбі армії УНР. У 1922 р. емігрував до Чехословаччини.

Наукову діяльність розпочав в Українській господарській академії у Подебрадах. Працював асистентом на кафедрі фінансів, вивчав фінансову систему УРСР. Першою його науковою працею була стаття »Проблеми розрахункового балансу України» (1928), надрукована у журналі »Український економіст».

З 1930 по 1939 p. наукова робота Є. Гловінського пов’язана з Українським науковим інститутом у Варшаві, де він працював секретарем економічного семінару, вивчав стан грошової системи та розрахункового балансу України, інфляції, податкової реформи, кредиту та розвитку нової економічної політики в УРСР. 1939 p. у Варшаві вийшла його фундаментальна монографія »Фінанси УРСР» — одна з найважливіших праць з питань економіки, що з’явилися в еміграції.

У повоєнні роки наукова й педагогічна діяльність Є. Гловінського була пов’язана з Мюнхеном. У 50-х роках його наукова діяльність здобула широке визнання. Він став професором Українського техніко-господарського інституту та Українського вільного університету, дійсним членом Наукового товариства ім. Т. Шевченка, членом редакційної колегії »Енциклопедії українознавства».

Подальша наукова діяльність Є. Гловінського була пов’язана з роботою в інституті вивчення СРСР (Мюнхен), де він працював старшим науковим співробітником, а з 1963 р. — заступником директора. Вченим-економістом опубліковано близько 50 наукових праць українською, російською, англійською, німецькою, французькою, іспанською, турецькою, арабською мовами. У цих роботах глибоко проаналізовано фінансові та інші проблеми розвитку народного господарства СРСР та УРСР. Він був одним з найвизначніших україно знавців.

Великий науковий інтерес становить його дослідження »Фінанси Української PCP у системі фінансів СРСР» (1955), в якому зібрано й проаналізовано матеріал про те, як прибутки державного бюджету України витрачаються на потреби інших регіонів Радянського Союзу.

Є. Гловінський досліджував вплив радянської фінансової політики на розвиток сільського господарства, кооперації, промисловості. У 1955 р. завершив фундаментальну працю »Фінанси Української PCP у 1939—1954 роках», яка залишилася в рукописі.

Вчений-економіст активно співпрацював у »Енциклопедії українознавства», редагував її економічний розділ, написав низку статей з економічної проблематики.

Помер у 1964 р.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>