Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

ХОМЕНКО Варвара Григорівна

Український фольклорист і літературознавець

Народилася 12 грудня 1916 р. в с. Вертіївка (нині Ніжинського району Чернігівської області). Після закінчення Ніжинської педагогічної школи працювала вчителькою літератури (1933—1936) в селах Ніжинського району та Конотопа. У1938 р. закінчила мовно-літературний факультет Ніжинського педагогічного інституту. Викладала українську літературу в Конотопському учительському інституті.

У1947 р. В. Хоменко закінчила аспірантуру Київського педагогічного інституту і почала працювати в Інституті мистецтвознавства, фольклору та етнографії АН УРСР. У 1952 р. захистила кандидатську дисертацію »Частушки та коломийки на Україні в роки іноземної воєнної інтервенції і громадянської війни».

З 1971 р. — доцент кафедри літератури Київського інституту культури.

Опублікувала понад 50 наукових досліджень, нарисів, оглядових статей, рецензій із фольклористики. Питанням сучасного фольклорного процесу присвятила низку наукових праць і фольклорних збірників (деякі з них у співавторстві).

Особливе місце в колі наукових інтересів В. Хоменко посідали питання історії й теорії жанрів українського фольклору. Цій проблемі присвячено праці: »Коломийки і частушки» (1958, у співавторстві), »Історичні пісні», упорядкувала збірник »Думи» (1974). Автор розділів »Історичні пісні» та »Народна драма» в підручнику з українського фольклору (1965).

У різні роки вийшли друком дослідження з фольклористики та літературознавства: »Пушкін і наша сучасність» (1949), »Визвольна війна 1648—1654 рр. в народній творчості» (1957), »Героїко-патріотичні ідеї народного епосу в історичній драмі М. Старицького та І. Карпенка-Карого» (1958), »О. М. Горький та фольклор» (1961), »Богдан Хмельницький в українській народній творчості» (1970).

В. Хоменко цікавилася історією науки про фольклор. Вона підкреслювала велику роль народної творчості у формуванні й збагаченні української драматургії другої половини XIX ст.

Померла 20 жовтня 1974 р.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>