Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

КАЛИНЕЦЬ Ігор Миронович

Український поет

Народився 9 липня 1939 р. у м. Ходорів (нині Львівської .області).

У 1956—1961 рр. навчався на філологічному факультеті Львівського університету. Після закінчення працював у Львівському обласному архіві. З 1981 р. — бібліотекар.

Початок творчості припав на період поетів-шістдесятників. Великий вплив на формування його світогляду мав Богдан Ігор Антонич, який був його вчителем.

Проблеми, які хвилювали молодого поета, він задекларував не лише у різних правозахисних акціях, а й у своїй поезії. Перша книжка »Вогонь Купала» (1966), в якій автор обстоював свою громадянську позицію, дістала схвальну оцінку в українській періодиці. Однак видавництва відхиляли наступні збірки І. Калинця, оскільки він уже тоді зажив репутацію неблагонадійного.

У доробку поета — 17 поетичних збірок. Пейзажна і любовна лірика вирізняються образною своєрідністю, що йде від переосмислення фольклору, народного мистецтва. Усі збірки згруповані у два цикли: »Пробуджена муза» (9 збірок про шістдесятників) і »Невольнича муза» (8 збірок поезій періоду ув’язнення). Кілька збірок (»Поезії з України», 1970; »Підсумовуючи мовчання», 1971; »Коронування опудала», 1972 та ін.) першого циклу були надруковані у самвидаві і вийшли за кордоном українською мовою і в перекладі.

На початку 70-х років І. Калинець зазнав несправедливих репресій. Улітку 1972 р. було заарештовано дружину поета, а невдовзі і його самого. І. Калинця було засуджено на 6 років таборів і 3 роки заслання, які відбував на Північному Уралі і в Забайкаллі.

В ув’язненні працював токарем і кочегаром, мучився, але не каявся. Вистояти у тяжкі хвилини допомогла поезія. Зумів зберегти все написане, проте не був упевнений, що його твори зрозуміє читач.

Після повернення із заслання (1981) І. Калинець з великими труднощами влаштувався бібліотекарем у Львівську наукову бібліотеку АН УРСР ім. В. Стефаника.

Національне відродження поет сприйняв усім серцем. З 1987 р. працював редактором журналу »Євшан-зілля», який видається і в наш час.

1977 р. І. Калинець відзначений премією ім. І. Франка (Чикаго), 1992 р. — премією ім. В. Стуса та Державною премією ім. Т. Шевченка.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>