Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

КОРЕЦЬКИЙ Володимир Михайлович

Український учений-юрист

Народився 18 лютого 1890 р. в м. Катеринославі (нині Дніпропетровськ) у родині службовця. У 1910 р. закінчив Катеринославську гімназію і того ж року вступив на юридичний факультет Московського університету. В 1911 р. переїхав до Харкова і продовжив навчання на юридичному факультеті Харківського університету (закінчив 1916 р.).

У 1919 р. склав магістерський іспит, читав лекції з історії права у Харківському університеті. У 20-х роках був одним з організаторів Харківського юридичного інституту, а в травні 1939 р. захистив дисертацію на здобуття ступеня доктора юридичних наук. До вересня 1941 р. очолював кафедру історії держави і права.

Коли почалася війна, був евакуйований до Ташкента, де викладав історію держави і права в юридичному інституті та проводив дослідження в галузі феодального права країн Західної Європи.

З 1948 р. — академік АН УРСР. Упродовж десяти років (1960— 1970) був членом Міжнародного суду ООН, з часу утворення радянської Асоціації міжнародного права — її віце-президентом.

Ім’я В. Корецького відоме науковій громадськості багатьох країн. Він був обраний почесним членом Індійського товариства міжнародного права (1960), членом-кореспондентом (1965), дійсним (1977), а потім почесним (1983) членом Інституту міжнародного права в Женеві, академіком Мексиканської академії міжнародного права (1968), членом-кореспондентом Аргентинської асоціації міжнародного права (1971).

За видатні заслуги в галузі розвитку науки у 1980 р. був удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці. На знак визнання заслуг ученого і вшанування його пам’яті 1990 р. ім’я В. Корецького присвоєно Київському інституту держави і права НАН України.

Помер 25 липня 1984 р. в Києві.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>