Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

КОСИНСЬКИЙ Володимир Андрійович

Український економіст, статистик

Народився ІЗ серпня 1864 р. на Чернігівщині. Закінчив математичний і юридичний факультети Московського університету. Здобув ступінь магістра політичної економії за дисертацію »Учреждения мелкого кредита в Германии» (1901). Представник соціально-економічного напряму.

Працював професором Ризького політехнічного інституту, Новоросійського університету (Одеса), Київського політехнічного інституту, Кам’янець-Подільського університету. З 1918 р. — директор постійної комісії з вивчення народного господарства. Входив до складу Центральної ради від Конституційно-демократичної партії. З 1918 р. — академік ВУАН.

Читав лекції з політекономії, працював деканом юридичного факультету Новоросійського університету, професором політехнічного і комерційного інститутів.

В. Косинський був засновником прикладної статистики. У брошурі »О приемах разработки статистических материалов» обґрунтував можливість і прогресивність застосування масових виборних обстежень, що ґрунтуються на положеннях теорії ймовірностей, з попереднім групуванням фактів.

Його роботи присвячені вивченню поміщицьких і селянських господарств, земельної ренти, кооперації (»О приемах научной разработки статистических данных», 1890; »О мерах к развитию производительных сил России», 1904; »К аграрному вопросу. Вып. I. Крестьянское и помещичье хозяйство», 1906; »К аграрному вопросу. Вып. II. Земельная задолженность и мобилизация земельной собственности», 1914; »Українська кооперація», 1918— 1919 та ін.). Праці »К вопросу о современном сельскохозяйственном кризисе» (1906), »Возможна ли в России аграрная реформа без частной экспроприации» (1909), »Основания политической экономии» (т. 1—3, 1922—1926) викликали гострі дискусії.

Ідеї вченого сприяли розвитку так званого соціального напряму в економічній науці. Він дотримувався погляду, що єдиним активним елементом у суспільстві є індивідуальна людина з індивідуальною психологією, ратував за посилення уваги до психологічних витоків економічних явищ. Певний внесок зробив і в розробку теорії економічних циклів та криз, теорії розподілу кредиту, теорії статистики, аграрних відносин, кооперації тощо, доводив існування тенденцій децентралізації в землеробстві і обстоював ідею селянської земельної власності.

Після Лютневої революції у В. Косинського з’явилася надія втілити свої наукові ідеї на реформаторських засадах побудови нового суспільства. Негативно ставлячись до економічної програми більшовиків, він, однак, сподівався на угоду з владою.

У 20-х роках В. Косинський змушений був відійти від проблем теоретичної економіки і зосередитися на прикладній економіці. Через хворобу припинив роботу в Академії наук і виїхав з України.

До 1929 р. працював у Празі, ймовірно, там і помер.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші