Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

КОССАК Зенон Михайлович

Український громадсько-політичний діяч, публіцист

Народився 1 квітня 1907 р. у м. Дрогобич (нині райцентр Львівської області) в родині коваля. Навчався в українській гімназії у Дрогобичі, а після її закінчення вступив на юридичний факультет Львівського університету. Однак підпільна діяльність і пов’язані з нею арешти не дали змоги завершити освіту. У 1928 р. 3. Коссак був призваний до австрійської армії, навчався у школі підхорунжих у Раві-Руській. За національно-визвольну діяльність уперше був заарештований у 1930 р. Після звільнення відразу ж включився в підпільну роботу як бойовий референт та член крайової екзекутиви ОУН. У 1932 р. заарештований вдруге і засуджений до семи років ув’язнення. Звільнений 1937 р. у зв’язку з амністією.

3. Коссак більше прислужився національно-визвольному руху як публіцист. Наприкінці 20-х років разом із С. Охримовичем та С. Бандерою редагував і друкував націоналістичні бюлетені та журнали, пізніше був співробітником »Літературно-наукового вісника» та »Вісника» (Львів). Публікував статті й дописи в молодіжних періодичних виданнях. Писав новели, вірші, наукові розвідки, зокрема про Шевченка і його твори.

Восени 1938 р. — новий арешт. Після звільнення нелегально проживав у Карпатській Україні. Працював ідеологічним і політичним референтом »Січей», а також у газеті »Наступ» та державному пресовому органі »Свобода». Крім того, виконував обов’язки коменданта Карпатської Січі, викладав як інструктор на під старшинському курсі, писав обіжники, реферати.

15 березня 1939 р. було проголошено державну незалежність Карпатської України. Того ж дня Угорщина напала на закарпатські землі. На думку більшості дослідників, 3. Коссак був розстріляний 19 березня угорцями. Однак вірогіднішим є припущення М. Бажанського, який вважає, що 17—18 березня 1939 р. 3. Коссак з товаришами прийняли бій і загинули або були поранені й замордовані.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші