Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Про нас
Правила користування
Політика конфіденційності
Угода користувача
Політика Cookies
Контакти
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

КРАВЦІВ Богдан

Український поет, публіцист, громадський діяч

Народився 1904 р. в с. Лопянка (нині Рожнятинського району Івано-Франківської області) в родині священика. Навчався у Львові в Українській академічній гімназії, Українському таємному (1923—1925), а згодом — у Львівському університетах.

Вірші почав писати ще в гімназії. Перший з них був опублікований у щомісячнику »Український пласт» 1922 р. У студентські роки брав активну участь в У ВО та ОУН. У 1927 р. — учасник Першої конференції українських націоналістів у Берліні; у 1928—1929 рр. — голова Союзу української націоналістичної молоді.

У лютому 1929 р. був призначений першим провідником Крайової екзекутиви ОУН. Кілька разів його заарештовували: у листопаді 1928 р. — за проведену під його керівництвом анти-польську демонстрацію, у листопаді 1929 р. — за організацію демонстрації біля радянського консульства у Львові (на знак протесту проти процесу над академіком С. Єфремовим та іншими членами СБУ); у 1930 р. був засуджений на три роки ув’язнення.

Звільнившись, основну увагу зосередив на пропаганді друкованим словом ідеї боротьби за незалежну Україну. У 1934 р. став головним редактором тижневика »Вість», у 1935 р. — двотижневика »Дажбог». Упродовж 1936—1937 рр. був видавцем і редактором літературно-мистецького журналу »Обрії», співредактором політичного тижневика »Голос нації». У 1935—1940 рр. — член Головного відділу товариства »Просвіта» у Львові. У1938 р. видав збірку літературно-критичних статей »Дон Кіхот з Альказара». Під час другої світової війни у Берліні редагував щоденну газету »Голос» та інші видання.

У 1949 р. виїхав до США, де став членом редколегії »Америки» та »Свободи». Тривалий час був редактором журналу »Молоде життя», очолював літературний щомісячник »Сучасність», співробітничав у редколегіях »Енциклопедії українознавства» та літературного збірника »Слово».

Б. Кравців відомий також як поет, перекладач, літературний критик. Йому належать поетичні збірки »Дорога» (1929), »Промені» (1930), »Сонети і строфи» (1933), »Остання осінь» (1940), »Під чужими зорями» (1949), »Зимозель» (1951), »Глосарій» (1974), переклади »Пісні пісень» (1934) та »Речей і образів» Р. Рільке (1947).

Опублікував дослідження про старі карти України, давньоукраїнську міфологію. Особливу увагу присвятив українському літературному процесу, передусім творчості молодих авторів.

Літературно-критичні твори Б. Кравціва вийшли окремими виданнями: »Обірвані струни» (1955), »На багряному коні революції» (1960), »Поеми чумацького шляху» (1962), »Шістдесят поетів шістдесятих років» (1966).

Помер 21 листопада 1975 р. Похований у м. Рутерфорд (США).

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>