Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

КРАЙНЄВ Данило Карпович

Український художник

Народився 13 грудня 1872 р. у с. Босарєво на Орловщині в селянській родині. У 1885 р. вступив до Одеської малювальної школи, а в 1890 р. — до Петербурзької Академії мистецтв. Його вчителями були професори В. Верешагін, Б. Віллевальде, П. Чистяков. З 1894 р. художник перейшов до майстерні відомого майстра історичного та побутового жанрів А. Ківшенка. В його класі він створив композиції на теми історичного минулого українського народу.

У 1897 р. виконав конкурсну роботу »Розповідь моряка» (1897). В 1898 р. після закінчення Академії мистецтв вирушив до Парижа, де ознайомлювався з творами західного мистецтва. З 1901 р. — штатний викладач малярства та малюнка в Одеському художньому училищі Товариства красних мистецтв.

Після 1917 р. — викладач Одеського художнього інституту (з 1935 — професор). Прекрасний малювальник, він намагався передати своїм вихованцям інтерес до малюнка в традиціях знаменитої »чистяковської» системи, заснованої на поєднанні безпосереднього сприйняття натури з її науковим вивченням. У1930— 1934 рр. працював у Миколаївському художньому технікумі.

До творчої спадщини художника належить велика кількість етюдів, малюнків, творів на історичні теми (»Кара киями на Запоріжжі», 1935, »Друзі у хворого Т. Шевченка», 1939), жанрові композиції, портрети. Заслужений діяч мистецтв УРСР (з 1941). Помер 2 квітня 1949 р. в Одесі.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>