Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ЛЕ Іван Леонтійович (справжнє прізвище — Мойся)

Український письменник

Народився 21 березня 1895 р. у с. Мойсинці на Черкащині в бідній селянській родині. З раннього дитинства його оточувала щира атмосфера національного українського духу. В 1901 р. в пошуках заробітку родина переїжджає в с. Гаврилівка Уфимської губернії, потім до Актюбінська, де батько працював на будівництві залізниці, пізніше — до Кривого Рога, а згодом — до Новоросійська.

У 1912 р. Іван Ле повертається в Україну, робить перші літературні спроби. У 1915 р. під час першої світової війни був призваний до діючої армії. Виявив мужність і хоробрість, за що був нагороджений медалями і став повним кавалером Георгіївського Хреста. Після жовтневого перевороту опинився в лавах Червоної армії, брав участь у громадянській війні.

У 1920 р. після демобілізації займався організацією медичної служби на Полтавщині. В 1923 р. закінчив робітфак Київського політехнічного інституту (факультет залізничного транспорту). Водночас займався літературною діяльністю. В 1926 р. І. Ле — редактор журналу »Червоний шлях», в 1927 р. — »Літературної газети». У тому ж році вийшла друком перша книжка письменника, де поряд з оповіданнями читач побачив повість »Юхим Кудря», високо оцінену П. Тичиною. Позитивний відгук дістав і наступний твір письменника — »Роман міжгір’я» (1927— 1933).

У роки Великої Вітчизняної війни І. Ле знову на фронті. Обороняв Київ, був контужений. У післявоєнний час письменник глибоко цікавився минулим свого народу, створив широковідомі історичні романи »Наливайко» (1940), »Хмельницький» (кн. 1, 1957), за який у 1967 р. йому було присуджено Державну премію УРСР ім. Т. Шевченка. Всього І. Ле видав понад 50 книжок та зібрання творів у 7 томах.

Помер 9 жовтня 1978 р. в Києві.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші