Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Про нас
Правила користування
Політика конфіденційності
Угода користувача
Політика Cookies
Контакти
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

ЛЕБЕДИНЦЕВ Феофан Гаврилович

Український історик, педагог, богослов

Народився 24 березня 1828 р. в с. Зелена Діброва на Черкащині в родині священика. Навчався у Богуславському духовному училищі, в Київській духовній семінарії. У 1851 р. закінчив Київську духовну академію, здобувши ступінь кандидата богослов’я. Його дисертація »Погляд на Унію, що була в Південно-Західній Росії» дістала високу оцінку фахівців.

З 1852 р. викладав історію у Воронезькій, а з 1855 — у Київській духовних семінаріях. З його ініціативи у 1860 р. при Київській духовній семінарії було розпочато випуск журналу для сільського духовенства »Керівництво для сільських пастирів».

З грудня 1861 р. Ф. Лебединцев викладав історію України в Київській духовній академії. Навесні 1864 р. здобув звання екстраординарного професора, а наприкінці того самого року був призначений начальником відновленої Холмської навчальної дирекції. Під час його перебування на цій посаді (а з 1872 р. директором училищ в Радомі) на Холмщині було засновано близько 300 народних шкіл і середніх навчальних закладів, педагогічні курси, вчительську семінарію і чоловічу гімназію.

У 1880 р. вийшов у відставку і повернувся до Києва. У 1882— 1887 рр. був видавцем і першим редактором журналу »Киевская старина», який швидко згуртував навколо себе найкращі творчі сили України. У журналі було опубліковано чимало статей самого Ф. Лебединцева, присвячених переважно проблемам історії української церкви XVIII ст.

У 1860—1864 рр. працював у Тимчасовій комісії для розгляду стародавніх актів, сприяв виданню другого тому »Архива Юго-Западной России», був його редактором.

Помер 24 березня 1888 р. у Києві.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>