Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ЛЕЩЕНКО Петро Костянтинович (справжнє прізвище — Мастикович)

Російський і український співак

Народився в 1898 р. в с. Ісаєво Херсонської губернії (нині Миколаївської області). Як дитина з гарними вокальними та танцювальними здібностями потрапив до солдатського церковного хору. В 1915 р. добровільно пішов в армію, служив у 7-му Донському козачому полку, в листопаді 1916 р. був направлений у Київську піхотну школу прапорщиків, потім — на Румунський фронт командиром роти, В серпні 1917 р. був тяжко поранений і до середини січня 1918 р. лікувався в Кишиневі, де й залишився у родичів. Працював токарем, псаломщиком, брав участь у вокальному квартеті, співав в Кишинівському оперному театрі (мав ліричний баритон).

Пісні у його виконанні можна було почути в багатьох містах і селах нашої країни в грамофонному, а згодом і в магнітофонному запису; перетнувши кордони колишнього СРСР, вони зазвучали в багатьох зарубіжних країнах. Такі мелодії, як »Я тоскую по Родине», »Чубчик», »На Кавказе єсть гора», танго »Татьяна» та багато інших і досі звучать у пам’яті тих, хто їх колись чув...

Виступав у Бухаресті, Парижі, на Близькому Сході, в Афінах і Салоніках, Чернівцях, Ризі, Відні, Лондоні. Вже після початку Великої Вітчизняної війни П. Лещенкові вдалося в Одесі одержати документ, що він мобілізований для роботи на місці. Виступав з концертами в супроводі оркестру Одеської опери, де й познайомився з молодою талановитою співачкою Вірою Білоусовою, яка стала його другою дружиною.

Звільнення від німців Балканських країн застало подружжя Лещенків в Парижі, не без труднощів повернулися в Бухарест. Вони регулярно виступали перед солдатами і офіцерами Радянської армії. Виконували пісні І. Дунаєвського, М. Богословського та ін. Пісні у їх виконанні поширювалися в численних записах на грамофонних платівках. Проте Лещенки весь час перебували під пильним наглядом відповідних радянських і румунських органів. У березні 1951 р. П. Лещенка було заарештовано і засуджено. Звинувачення, проте, не підтвердилося. Помер 16 липня 1954 р. у тюремній лікарні. Повторне визнання прийшло в 1988 р. До 90-річчя з дня народження П. Лещенка з’явився перший альбом із його записами. В конкурсі дисків естрадного жанру йому було присуджено перше місце. Згодом вийшло 6 альбомів-гігантів та 5 компакт-дисків з записами його пісень. Випущено також компакт-касети, тексти та дискографії його пісень (понад 100 найменувань).

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші