Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ЛОСЬ Федір Євдокимович

Український історик

Народився 19 червня 1908 р. в с. Півнівщина (нині Городнянського району Чернігівської області) в селянській родині. 1925 р. закінчив Городнянський педагогічний технікум, а 1931 р. — соціально-економічний факультет Чернігівського педагогічного інституту. Викладав у школах і технікумах Поділля, Чернігівщини, Харківщини, служив на Чорноморському флоті. У 1935—1938 рр. навчався в аспірантурі Інституту історії АН УРСР. У цьому закладі працював до кінця життя: науковим співробітником, ученим секретарем, завідувачем відділу, заступником директора з наукової частини, завідувачем відділу капіталізму. Водночас викладав у вищих навчальних закладах Києва (педагогічному інституті, університеті, інституті культури). Багато часу віддавав науково-організаційній діяльності, керував науковою радою »Основні закономірності вітчизняної історії дожовтневого періоду». Брав участь у створенні всіх праць з історії України (як тих, що піддавалися

нищівній критиці, так і тих, що схвалювалися директивними органами), виданих інститутом у 1940—1980 рр. Редактор і співавтор підручників з історії України для середньої та вищої школи, за якими навчалися у 1962—1985 рр.

Численні монографії Ф. Лося, зокрема »Україна в роки столипінської реакції» (1944), »Революція 1905—1907 років на Україні» (1955), »Формирование рабочего класса и его революционная борьба в конце XIX и в начале XX ст.» (1955), »Робітничий клас України в 1907-—1913 роках» (1962) та ін., попри всі ідеологічні нашарування, не втратили наукової цінності. Доктор історичних наук з 1953 р., професор з 1954 р., заслужений діяч науки УРСР з 1969 р.

Помер 21 липня 1980 р. у Києві.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші