Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

ЛЯЩЕНКО Петро Іванович

Український і російський економіст-аграрник, історик народного господарства

Народився 22 жовтня 1876 р. в м. Саратові у родині земського службовця. У 1899 р. закінчив фізико-математичний факультет, у 1900 р. — економічне відділення юридичного факультету Петербурзького університету. З 1903 р. — приват-доцент цього університету; 1908 р. здобув звання магістра політичної економії, читав курс лекцій з політичної економії, аграрних проблем і статистики на юридичному факультеті.

Протягом 1913—1917 рр. — професор кафедри політичної економії Томського університету. Спеціаліст з аграрних проблем, історії економічних учень та народного господарства. П. Лященко близький до ортодоксального сприйняття марксизму, зокрема з аграрного питання, проблеми відтворення, ринків, криз тощо. У 1927—1929 pp. керував аграрною кафедрою Українського науково-дослідного інституту марксизму-ленінізму.

В економічних дискусіях про предмет і метод політичної економії частково обстоював марксистський погляд на це питання. Після 1917 р. П. Лященко проводив велику наукову і педагогічну роботу, будучи в різний час професором Донського університету, ректором Донського інституту народного господарства. Після 1920 р. переважно жив і працював у Москві (Інститут червоної професури, МДУ, Інститут економіки АН СРСР).

З 1943 р. — член-кореспондент АН СРСР, з 1945 р. — академік АН УРСР.

Коло наукових інтересів П. Лященка досить широке. Він опублікував понад 150 наукових праць, головним чином з аграрних питань та історії народного господарства. Найвизначнішими з них є такі: »Хлібна торгівля на ринках Європейської Росії» (1912), »Регулювання селянського землеволодіння» (1917), »Нариси аграрної революції в Росії» (1925) та ін. Особливе значення мають його наукові праці з історії народного господарства Росії та України. На його книгах з історії народного господарства виховувалося кілька поколінь учених України, Росії та інших країн колишнього СРСР.

У Києві, на базі особистої бібліотеки П. Лященка, яку він заповів Інституту економіки АН України, створено кабінет його імені.

Помер 24 липня 1955 р. у Москві.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>