Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

МАКІВЧУК Федір Юрійович

Український письменник, сатирик і гуморист

Народився 9 вересня 1912 р. в с. Кордишівка на Вінниччині в багатодітній родині хлібороба. Освіту отримав, навчаючись у Козятинській залізничній школі. Закінчив Бердичівську кооперативну профшколу. Одержавши фах бухгалтера, працював рахівником в Кордишівській кооперативній крамниці. Проте нудна, суха праця не задовольняла дотепного, веселого юнака. Невдовзі він залишив цю посаду і в 1930 р. через комсомольський набір був зарахований на курси вчителів для роботи в прикордонних районах. Очевидно, що й учителювати він теж не сподівався довго, бо вже в 1931 р. дав згоду працювати завідувачем масового відділу старо-костянтинівської районної газети. Статті, фейлетони, коментарі молодого журналіста привернули увагу громадськості і в 1938 р. його призначають редактором кам’янець-подільської обласної комсомольської газети.

У вересні 1939 р. Ф. Маківчука направляють до Львова для організації радянської преси в західноукраїнському регіоні — він стає відповідальним секретарем редакції першої радянської газети »Вільна Україна». На початку 1940 р. його призначають редактором новоствореної газети »Ленінська молодь».

У 40-ві роки Ф. Маківчук працював керівником сектору молодіжного радіомовлення. Коли Харків було звільнено від фашистських загарбників, він очолив редакцію газети »Молодь України», з якою повернувся до Києва одразу після його визволення.

У 1945 р. закінчив Київський педагогічний інститут. У 1946 р. був призначений спочатку відповідальним секретарем, а невдовзі й редактором журналу »Перець», який він очолював сорок років. За цей час справді розквітнув талант Ф. Маківчука як майстра гумору і сатири. Тираж журналу зріс з 50 тис. до 2,5 млн. примірників. Для кількох поколінь українських гумористів і сатириків співробітництво з журналом і його головним редактором стало справжньою школою майстерності.

За значний внесок у розвиток літератури був нагороджений орденами, медалями, Почесною грамотою Президії Верховної Ради УРСР (двічі).

Окремими виданнями вийшли книжки сатири і гумору, політичних памфлетів: »Здоровенькі були» (1952), »І сміх, і гріх» (1957), »Репортаж з того світу» (1960), »Любов і параграф» (1966), »Галас у жабуринні» (1967), »Штрихи до портретів» (1977), »Сатира і гумор» (1982) та ін.

Помер 4 грудня 1988 р. в Києві.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші