Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

МАРГОЛІН Арнольд Давидович

Громадсько-політичний діяч, юрист, дипломат, публіцист

Народився у 1877 р. в Києві в родині багатого цукро- заводчика. Закінчивши юридичний факультет Київського університету, виступав адвокатом у судових процесах, пов’язаних з єврейськими погромами (зокрема, з кривавим погромом у Ніжині в 1905 р.). За різку критику влади, що сфабрикувала сумнозвісну »справу Бейліса», був позбавлений звання адвоката.

А. Марголін брав активну участь у громадському житті, зокрема діяльності єврейського товариства »Територіалісти», був членом ЦК партії Народних соціалістів (до 1917 р.).

Після Лютневої революції був відновлений у правах адвоката. Наприкінці 1917 р. призначений Центральною радою членом Генерального суду УНР, а з листопада 1918 р. працював товаришем міністра закордонних справ в уряді Директорії. У тому самому році вступив до Української партії соціалістів-федералістів.

У 1919—1920 рр. у складі дипломатичної делегації УНР брав участь у роботі Паризької мирної конференції, після якої був послом УНР у Лондоні.

З 1922 р. жив у США, викладав в Українському технічному інституті у Нью-Йорку, займався адвокатською практикою, журналістикою, співпрацював у тижневику »Народна воля» тощо.

У своїх лекціях, публічних виступах, правничих, публіцистичних і мемуарних творах обстоював право українського народу на самостійну державність, захищав честь трагічно загиблого С. Петлюри, переконливо доводячи безпідставність звинувачень його у єврейських погромах, висвітлював дипломатичну діяльність УНР.

Головні його твори: »Україна і політика Антанти» (1921), »Євреї Східної Європи» (англійською мовою, 1926), »З політичного щоденника: Росія, Україна, Америка: 1905—1945» (англійською мовою, 1946) та ін.

Помер 29 листопада 1956 р, у Нью-Йорку.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>