Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

МАЙБОРОДА Анатолій Васильович

Український мовознавець, педагог

Народився 1922 р. в м. Суми в родині службовця. У березні 1943 р. пішов добровольцем на фронт. Брав участь у визволенні України, Румунії, Польщі, Чехословаччини від фашистських загарбників. У 1951 р. закінчив філологічний факультет Харківського університету. Підчас навчання працював учителем і директором школи робітничої молоді, з 1952 р. — викладачем кафедри української мови Харківського педагогічного інституту. У 1957 р. захистив кандидатську дисертацію. З вересня 1964 р. — завідувач кафедри Ніжинського педагогічного інституту. Читав курси старослов’янської мови, історичної граматики, порівняльної граматики, української і російської мов. А. Майборода — представник лінгвістичної школи, засновниками якої були вчені світового значення О. Потебня і Л. Булаховській.

Тривалий час був провідним в Україні вченим у галузі старослов’янської мови, написав підручник »Старослов’янська мова», який здобув високу оцінку вітчизняних і зарубіжних науковців.

А. Майборода брав участь у створенні праці »Сучасна українська літературна мова. Морфологія», написав підручник »Порівняльна граматика української і російської мов», підготував і видав збірники вправ зі старослов’янської мови та історичної граматики української мови. Відредагував і впорядкував для видання »Словник мови творів Л. І. Глібова».

Помер 23 червня 1993 р., похований у Харкові.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші