Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

МАЙСТРЕНКО Іван Васильович

Український громадський і політичний діяч, історик, публіцист

Народився в 1899 р. у містечку Опішня Зіньківського .повіту на Полтавщині. 1918 р. закінчив учительську семінарію, 1924 р. — Харківський інститут народного господарства. У 1918 р. вступив до партії боротьбистів, був активним учасником підпілля на Полтавщині, повстанцем проти німецько-австрійських окупантів, Гетьманщини й денікінців. У 1920 р. вступив до КП(б)У. Працював у редакціях газет »Селянська біднота» та »Комуніст» (Харків), »Чорноморська Комуна» (Одеса). У 1931—1936 рр. викладав у Харківському інституті журналістики.

1936 р. був безпідставно заарештований і засланий до Сибіру.

У 1944 р. емігрував до Німеччини, де після закінчення другої світової війни і до самої смерті займався журналістикою, викладацькою, науковою і громадською діяльністю. Упродовж багатьох років І. Майстренко працював професором і ректором Українського технічно-господарського інституту в Мюнхені.

І. Майстренко був одним із засновників і активних діячів Української революційно-демократичної партії (УРДП), редактором її щомісячника »Вперед» (1949—1960). Проте головною сферою його діяльності за кордоном була наука. Він — автор багатьох праць на історичну, соціально-політичну, економічну тематику, виданих українською, російською, англійською, німецькою мовами, зокрема йому належать книжки: »Боротьбизм. Історія однієї з течій українського комунізму» (1954), »Сторінки з історії Комуністичної партії України» (1967), »Газети в УРСР» (1955), спогади »Історія мого покоління» (1985), статті »Більшовицький бонопартизм», »Національна політика КПРС», »Брежнєвська доктрина», »Кризові процеси в радянській економіці» та ін. Усі вони, як і твори інших політичних емігрантів, протягом багатьох років приховувалися від радянських читачів

у спецфондах архівів і наукових бібліотек, були малодоступними навіть для фахівців-істориків, соціологів, економістів. Повернені сьогодні, ці праці мають величезне значення для дослідження важливих проблем післяжовтневої історії України, відтворення імен, живих образів і об’єктивної оцінки діяльності багатьох учасників подій.

Помер 18 листопада 1984 р. в Німеччині.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>