Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Митці і дослідники мистецтва

АЙВАЗОВСЬКИЙ (Гайвазовський) Іван Костянтинович

Російський художник-мариніст

Народився 29 липня 1817 p. у м. Феодосія, в Криму. Безпосередні враження дитинства визначили потяг до мариністичного живопису. В 1833 р. талановитого юнака було прийнято до Петербурзької Академії мистецтв (клас професора М. Воробйова, видатного представника російського пейзажного живопису початку XIX ст.).

У роки навчання в Академії І. Айвазовський глибоко вивчав твори старих майстрів і часто блискуче копіював їх. З російських художників найбільше захоплювався творчістю С. Щедріна.

Уже ранні роботи засвідчили наявність у нього яскравих здібностей, уміння пильно вдивлятися в навколишнє, майже феноменальної пам’яті, композиційного дару. В 1835 р. за етюд »Повітря над морем» рада Академії присудила молодому художнику срібну медаль другого ступеня. Шестирічний курс академії І. Айвазовський завершив за чотири роки із золотою медаллю першого ступеня, яка надавала йому право на подорож за кордон, у яку він вирушив в 1840 р. після звітної виставки в Петербурзі. Ознайомлення з роботами старих майстрів музеїв Франції, Неаполя, Венеції та Риму сприяло формуванню творчого метода молодого художника.

У 1844 р. повернувся додому, у тому ж році згідно з рішенням Петербурзької Академії мистецтв йому було надано звання академіка живопису. У 1880 р. заснував у Феодосії картинну галерею, яку разом зі своїми картинами заповів місту.

У 1885 р. художник назавжди повернувся до рідної Феодосії за покликом любові до Чорного моря й завдяки романтичному сприйняттю світу.

Його твори: »Морський берег» (1840), »Чесменський бій» (1848), »Дев’ятий вал» (1850), »Буря» (1872), »Чорне море» (1881), »Серед хвиль» (1898); численні пейзажі Криму (»Місячна ніч у Гурзуфі», 1839), України (»Очерет на Дніпрі», 1857; »Український пейзаж», 1868; »Млин на березі річки. Україна», 1880), картини на теми з життя українського народу (»Чумаки в степу вночі», »Чумацька валка», 1855; »Під час жнив на Україні», 1883; »Весілля на Україні», 1891) та ін.

Помер 2 травня 1900 р. у Феодосії.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>