Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

НАУМЕНКО Володимир

Український політичний і освітній діяч, учений-філолог,

літературознавець

Народився 1852 р. у м. Новгороді-Сіверському Чернігівської губернії. До 1873 р. навчався в Київському університеті. Після закінчення університету тривалий час викладав у навчальних закладах Києва. 1905—1914 рр. — засновник і директор гімназії в Києві. Брав участь в українському національному русі. Належав до активних членів київської Старої громади, з 1875 р. — скарбник Громади. 1893—1906 рр. — редактор журналу »Киевская старина», часопису »Україна». 1914—1917 рр. В. Науменко очолював Українське наукове товариство. В березні — квітні 1917 р. виконував функції заступника голови Української Центральної ради. В цей період В. Науменко став одним з організаторів національної системи освіти в Україні. Влітку 1917 р. був призначений спочатку заступником, а згодом і куратором Київської шкільної округи.

У грудні 1917 р. В. Науменко вийшов з партії кадетів і став ініціатором створення Української федеративно-демократичної партії. В період Гетьманату він очолював Міністерство народної освіти. 1918—1919 рр. займався науковою роботою в Українській академії наук.

Автор праць: »Новеллы Боккаччо в южнорусском стихотворном пересказе 17—18 вв.»(1885), »Слово о полку Игореве, как памятник дружинной поэзии» (1895), »Обзор фонетических особенностей малорусской речи» (1889), »Нові матеріали для історії української літератури 19 ст.» (1919).

Влітку 1919 р. був заарештований більшовиками і розстріляний.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>