Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

ПАЛЛАДІН Олександр Володимирович

Український біохімік, засновник української школи біохіміків

Народився 10 вересня 1885 р. в Москві в родині вченого-фізіолога. У 1908 р. закінчив Петербурзький університет. Викладав у вищих навчальних закладах Петербурга.

У 1916—1931 рр. працював у Харкові. В 1921—1931 рр. — завідував кафедрою фізіологічної, пізніше — біологічної хімії Харківського медичного інституту. З 1925 р. — директор заснованого з його ініціативи Українського біохімічного інституту в Харкові (з 1931 р. — Інститут біохімії АН УРСР у Києві), з 1969 р. — почесний директор цієї установи. У 1934 р. очолив кафедру біохімії Київського університету.

З 1929 р. — академік АН УРСР, з 1935 р. — заслужений діяч науки, з 1942 р. — академік АН СРСР, з 1944 р. — академік АМН СРСР. Почесний академік Болгарської, Білоруської, Угорської, Румунської академій наук. У 1939—1946 рр. О. Палладій — віце-президент, у 1946—1962 рр. — президент Академії наук УРСР.

У 20-х роках XX ст. О. Палладій один із перших розпочав біохімічні дослідження нервової діяльності. Йому належить пріоритет у встановленні топографії нервової тканини. Широко відомі дослідження вченого в галузі білкового обміну та обміну вуглеводно-фосфорних сполук у нервовій тканині при різних функціональних станах, а також біохімії головного мозку при патологічних змінах в організмі.

Помер 6 грудня 1972 р. у Києві.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>