Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Культурологія arrow Провідники духовності в Україні
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

ПЕТРІВ (Петров) Всеволод

Військовий і громадсько-політичний діяч, дослідник військового мистецтва і воєнної історії УНР

Народився 2 січня 1883 р. в Києві. Учасник першої світової війни. На початку 1917 р. був начальником штабу Туркестанської дивізії царської армії. Після Лютневої революції організував з українців цієї дивізії Гайдамацький кінний полк ім. К. Гордієнка, на чолі якого в січні 1918 р. брав участь у боях проти радянських військ у Києві, а в березні — квітні того самого року — в кримському поході Запорізького корпусу Армії УНР.

У 1919—1920 рр. обіймав посади військового міністра в уряді І. Мазепи, начальника Генерального штабу Армії УНР, командира Північної дивізії і начальника Волинської групи армії, інспектора піхоти тощо.

Після падіння Директорії генерал-хорунжий В. Петрів емігрував до Польщі, а потім до Чехословаччини. З 1923 р. викладав в Українському високому педагогічному інституті у Празі, був членом Українського історико-філологічного товариства. З 1945 р. жив і працював у Західній Німеччині.

Перу В. Петріва належать численні твори з військового мистецтва та історії військового захисту державності в Україні, які друкувалися у зарубіжних газетах і журналах (»Літопис Червоної Калини», »Табор», »За Державність», »Діло», »Літературно-науковий вісник»), в »Українській Загальній Енциклопедії» тощо. Головні з них — »Схема розвідки», »Нарід і військо», »Армія УНР» та ін. Найпомітніше місце у спадщині цього військового діяча і дослідника (з 1948 р. — дійсного члена Наукового товариства ім. Т. Шевченка) посідає чотиритомна мемуарна праця »Спомини з часів української революції (1917— 1921)» (Львів, 1927—1931) — цінне джерело для вивчення історії творення національних збройних сил України.

Помер 10 липня 1949 р. у м. Аугсбург (Баварія, ФРН).

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>